adplus-dvertising

ABD’den Pençe-Kılıç Harekatı’na ilişkin açıklama: Türkiye’nin kendisini savunma hakkı var

Son dakika haberine göre, Beyaz Saray’dan Pençe-Kılıç Harekatı’na ilişkin açıklama geldi. Beyaz Saray, Pençe Kılıç Harekatına ilişkin yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin kendisini savunma hakkı var, güneyinde meşru terör tehdidi sürüyor.” ifadelerini kullandı.
Takip et
ABD’den Pençe-Kılıç Harekatı’na ilişkin açıklama: Türkiye’nin kendisini savunma hakkı var
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Son dakika haberi… ABD’den Pençe Kılıç operasyonuyla ilgili açıklama geldi. Beyaz Saray, Türkiye’nin güney sınırında “terör tehdidiyle” karşı karşıya olduğunu ve kendini her türlü savunma hakkı bulunduğunu açıkladı.

Türkiye’nin Suriye ve Irak’ın kuzeyine düzenlediği Pençe Kılıç Harekatı dünya gündeminden düşmek bilmiyor. ABD Savunma Bakanlığı’nın ardından bu kez de Beyaz Saray’dan konuya ilişkin bir açıklama geldi. Savunma Bakanlığı sabah saatlerinde yaptığı açıklamada operasyona karşı çıkarken, Beyaz Saray ise “Türkiye’nin güneyinde meşru terör tehdidi sürüyor, kendini savunma hakkı var” ifadelerini kullandı.

ABD SAVUNMA BAKANLIĞI’NDAN SURİYE’DE GERİLİMİ AZALTMA ÇAĞRISI

ABD Savunma Bakanlığı konu hakkında bugün sabah saatlerinde yaptığı açıklamayla operasyona karşı çıktı. Türkiye’de sivilleri hedef alan roket saldırılarının kınanmadığı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Suriye ve Türkiye’deki sivil can kaybı için en içten taziyelerini ifade eder. Sivilleri korumak ve ortak DEAŞ’ı yenilmesiyle ilgili ortak hedefi desteklemek için Suriye’de gerilimi azaltma çağrısında bulunuyoruz. Irak’ta, Irak’ın egemenliğini ihlal eden koordineli olmayan askeri harekata karşı çıkmaya devam ediyoruz”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.