ABD’den Kainat Güzeline Büyük Şok

ABD ile Ukrayna arasındaki gerilim, Ukrayna'nın Kainat Güzellik Yarışması adayının başını yaktı. Anastasia Subbota'ya vize çıkmadı.

8 Aralık’ta ABD’nin Atlanta şehrinde gerçekleşecek Kainat Güzellik Yarışması öncesinde diplomatik bir kriz yaşandı. Georgia eyaletinde gerçekleşecek Kainat Güzellik Yarışması’nda ülkesi Ukrayna’yı temsil etmek için seçilen 26 yaşındaki Anastasia Subbota’ya vize çıkmadı. Bu durum iki ülke arasındaki gerilimi daha da arttırdı.

ABD’den Kainat Güzeline Büyük Şok

Ukrayna’daki güzellik yarışması komitesi başkanı Anna Filimonova, ABD’nin Ukrayna’daki Maslahatgüzarı William Taylor’a bir mektup yazdığını açıkladı. Mektupta, “Subbota, vize işlemleri için ABD elçiliğine gitti fakat burada kendisinin doldurduğu belgelerin daha önceden başka birisi tarafından doldurulduğu öne sürüldü. Böylelikle belgeler reddedildi” ifadesi kullanıldı. Yetkililer bu sebeple genç kadına vize verilmediğini aktardı.

ABD’den Kainat Güzeline Büyük Şok

Ukraynalı yetkililer Subbota’nın vize alarak kampa katılması için 28 Kasım’a kadar vaktinin olduğunu açıkladı.

ABD’den Kainat Güzeline Büyük Şok

Filimonova, “Dilerim diplomatlar çok yoğun oldukları için bu süreci doğru yönetememiştir” diyerek genç kadına vize verilmesi için halen umutlu olduklarını açıkladı.

ABD’den Kainat Güzeline Büyük Şok

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı