adplus-dvertising

ABD’den Erdoğan ve Biden görüşmesi ile ilgili açıklama geldi!

Beyaz Saray tarafından yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Joe Biden’ın gerçekleştirdikleri görüşmede Suriye, Afganistan, Libya, Doğu Akdeniz ve Güney Kafkasya konularını ele aldığı söylendi.
Takip et
ABD’den Erdoğan ve Biden görüşmesi ile ilgili açıklama geldi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

G20 Liderler Zirvesi kapsamında İtalya’nın başkenti Roma’da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden ile bir araya geldi. Basına kapalı düzenlenen görüşme ortalama 1 saat 5 dakika sürdü.

Görüşmeye ilişkin Beyaz Saray tarafından yapılan yazılı açıklamada, liderlerin Suriye’deki siyasi süreci, Afganlara insani yardımın ulaştırılmasını, Libya’daki seçimleri, Doğu Akdeniz’deki vaziyeti ve Güney Kafkasya’daki diplomatik çabaları ele aldığı kaydedildi.

“Biden, yapıcı ilişkileri sürdürme, işbirliği alanlarının genişletmesi ve anlaşmazlıkların etkin bir biçimde üstesinden gelme isteğinin altını çizdi” ifadeleri kullanılan açıklamada, Biden’ın Afganistan’daki NATO misyonuna ortalama 20 senedir yaptığı katkılardan dolayı Türkiye’ye memnuniyetini ifade ettiği söylendi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada ise, Erdoğan ve Biden görüşmesinin pozitif bir atmosferde gerçekleştiği, ikili ilişkiler ve bölgesel konuların ele alındığı kaydedildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.