adplus-dvertising

ABD’deki Bağımsızlık Günü kutlamaları saldırganı, hakkındaki 117 suçlamayı reddetti

ABD’nin Illinois eyaletindeki 4 Temmuz Bağımsızlık Günü kutlamaları sırasında silahlı saldırı düzenleyen Robert E. Crimo isimli saldırgan, 21’i birinci dereceden cinayet olmak üzere kendisine yöneltilen 117 suçlamayı reddetti.
Takip et
ABD’deki Bağımsızlık Günü kutlamaları saldırganı, hakkındaki 117 suçlamayı reddetti
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

ABD’nin Illinois eyaletinde yer verilen Highland Park’ta 4 Temmuz’daki Bağımsızlık Günü kutlamaları sırasında silahlı saldırı düzenleyen 22 yaşındaki Robert E. Crimo isimli saldırgan, 7 kişiyi öldürdüğü ve 39 kişiyi yaraladığı saldırıyla alakalı yöneltilen 117 suçlamayı reddetti.

Crimo, bugün Illinois’teki Lake County Mahkemesi’nde görülen ve ortalama 10 dakika süren duruşmada suçsuz olduğunu öne sürdü. Crimo, duruşma sırasında kendisine yöneltilen suçlamaları ve koşullu tahliye olasılığı olmaksızın ömür boyu hapis cezasıyla karşı karşıya kalacağını anladığını ifade etti.

Bir sonraki duruşma 1 Kasım’da

Illinois Eyaleti Başsavcısı Eric Rinehart yaptığı açıklamada, Crimo’nun ek suçlamalarla karşı karşıya kalıp kalmayacağı yahut ailesinin de suçlanıp suçlanmayacağı hakkında yorum yapmadı. Crimo’nun bir sonraki duruşması ise 1 Kasım’da yapılacak.

Ailesi Crimo’yu desteklemek için duruşmaya katıldı

Duruşmanın sonrasında Crimo’yu ve ailesini temsil eden avukat George Gomez, Crimo’nun duruşmadan önce annesiyle telefonda konuştuğunu söyleyerek, ailenin “oğullarına desteklerini göstermek istedikleri için duruşmaya katıldıklarını” aktardı. Gomez, “Aile 4 Temmuz’da olanlardan dolayı hala perişan vaziyette. Fakat biliyorsunuz, onlar oğulları ve Crimo’yu mümkün olduğunca desteklemeye çalışıyorlar” şeklinde konuştu.

Crimo’nun ömür boyu hapis cezası alması bekleniyor

Crimo’ya, öldürdüğü her kurban için 3 defa olmak üzere toplamda 21 defa birinci dereceden cinayet suçlaması ve 48 cinayete teşebbüs toplam 117 suçlama yöneltilmişti.

Duruşma, Crimo’nun silahlı saldırıyı düzenlemesinden ortalama 1 ay sonra gerçekleşti. Crimo, saldırıdan 2 gün sonra yapılan ilk duruşmada suçunu itiraf etmiş ve kalabalığın üstünde 80 elden fazla ateş ettiğini ifade etmişti.
Bir sonraki duruşması 1 Kasım’da Illinois eyaletindeki mahkemede görülecek olan Crimo’nun, Illinois eyaletinde idam cezası uygulanmaması sebebiyle koşullu tahliye olmaksızın ömür boyu hapis cezası alması bekleniyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.