ABD’de zırhı araç dolarları saça saça gitti!

ABD’nin Güney California eyaletindeki otoyolda şoförler, zırhlı araçtan yola saçılan nakit paraları kapmak için birbiriyle yarıştı.
Takip et
ABD’de zırhı araç dolarları saça saça gitti!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

ABD’nin Güney California eyaletindeki bir otoyolda seyir halinde zırhlı araçtan yola çanta dolusu nakit para saçıldı. Paraları gören şoförler, akan trafiğe karşın araçlarını park edip paraları toplamaya başladı. Trafiğin durduğu yolda para toplayanlar birbiriyle yarıştı. California Otoyol Devriyesinden Çavuş Curtis Martin, “Kapılardan biri açıldı ve para çantaları düştü” şeklinde konuştu.

TRAFİK DURMA NOKTASINA GELDİ

Martin, çoğunluğu 1 ve 20 dolar olan banknotların yolun bütün şeritlere dağıldığını ve trafiğin kaotik bir biçimde durma noktasına geldiğini belirtti. Olay yerinde 2 kişinin gözaltına alındığını aktaran Martin, parayı aldığı belirlenen öbür kişilerin cezai suçlamalarla karşı karşıya kalabileceği konusunda uyarıda bulundu.

OLAYLA İLGİLİ SORUŞTURMA AÇILDI

Martin, olay yerinde yoldan geçenler tarafından çekilen çok sayıda video olduğunu ve California Otoyol Devriyesi (CHP) ile Federal Soruşturma Bürosunun (FBI) olayla alakalı soruşturma başlattığını söyledi. Yoldan toplanan paraların Vista’daki CHP bürosuna getirilmesi istendi. Yetkililer ne kadar para kaybedildiğini açıklamazken, San Diego Union-Tribune gazetesinin haberine göre olaydan saatler sonra en az 10 kişi topladıkları parayı polise ulaştırdı.

Zırhı aracın, San Diego’dan Federal Mevduat Sigorta Kurumu’nun bir ofisine doğru seyir halinde olduğu söylendi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.