ABD’de Yine Irkçı Polis Dehşeti! 19 Yaşındaki Siyahi Genci Sokak Ortasında Böyle Öldürdü

ABD'nin Colorado eyaletinde, 19 yaşındaki siyahi genci durduran polis ellerini kaldırmasını istedi. Telaşla kaçan silahsız genç De’Von Bailey sırtından vuruldu. Yaşanan bu olay ABD'de yeni bir Ferguson olayları dalgası başlatabilir.
ABD’de Yine Irkçı Polis Dehşeti! 19 Yaşındaki Siyahi Genci Sokak Ortasında Böyle Öldürdü
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 1

ABD’de yine ırkçı polis vahşeti yaşandı. Colorado’da 911’e gelen bir ihbar üzerine 19 yaşındaki siyahi genç De’Von Bailey ve arkadaşını durduran polis, silahsız genci sokak ortasında adeta infaz etti. 

VURDUKTAN SONRA KELEPÇE TAKTI

19 yaşındaki gencin öldürülmesi ülkede gündem oldu. Büyük tartışmaların ardından emniyet yetkilileri polisin göğüs kamerası görüntülerini yayınladı. Görüntülerde araçtan inen polisin iki siyahi gence ellerini kaldırmasını söylediği görülüyor. Polisle bir süre konuşan 19 yaşındaki De’Von Bailey isimli genç birden kaçmaya başlıyor. Bunun üzerine silahına davranan polis genci sırtından vuruyor ve kanlar içindeki genci kelepçeliyor. 

ABD’de Yine Irkçı Polis Dehşeti! 19 Yaşındaki Siyahi Genci Sokak Ortasında Böyle Öldürdü

YENİ BİR FERGUSON OLUR MU?

Hastaneye kaldırılan gencin yolda hayatını kaybetmesi üzerine ülkedeki ırkçılık karşıtı örgütler ayağa kalktı. Silahsız bir kişinin sokak ortasında polis tarafından öldürülmesi büyük tepki çekerken akıllara 2014 yılındaki Ferguson olayları geldi. ABD’nin Missiouri eyaletinde 18 yaşındaki silahsız siyahi genç Michael Brown’ın öldürülmesiyle başlayan olaylar günlerce sürmüş, ABD yönetimi protestoları bastırmakta güçlük çekmişti. Geçen hafta yaşanan ve görüntüleri yeni ortaya çıkan bu olaydan sonra insan hakları savunucuları ve ırkçılık karşıtları yine sokağa çıkma çağrısında bulundu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (1)
ibrahim
16 Ağustos 2019, 15:08 tarihinde yazildi

bunları sebebi hep bireysel silahlanma yüzünden + tabii birde siyahi insansan amerikada vay haline!

  • Cevapla
  • 0