adplus-dvertising

ABD’de uçak kaçıran kişi, düşürmekle tehdit etti

ABD’de bir şahıs kaçırdığı uçağı, Missisippi eyaletindeki bir süpermarkete düşürmekle tehdit etti.
Takip et
ABD’de uçak kaçıran kişi, düşürmekle tehdit etti
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

ABD’de polis, kimliği belirsiz bir şahıs tarafından kaçırılan uçağın, Mississippi eyaletinde yer verilen Tupelo kentindeki bir markete düşürülmekle tehdit edildiğine yönelik duyuru aldıklarını belirtti. Tupelo Polis Departmanı, yerel saatle sabah 05.00 sıralarında bölgede uçan uçağın, kasten markete düşürülmesine yönelik bir tehdit aldıklarını ve vaziyetin devam ettiğini belirtti.

Tupelo Polis Departmanı yaptığı açıklamada, “3 Eylül saat 05.00 civarında Tupelo Polis Departmanı’na bir uçağın Tupelo üstünde uçtuğu bildirildi. Uçağın pilotu, E911 ile temas kurdu ve kasıtlı olarak WalMart süpermarketine çarpmakla tehdit etti” dendi.

Polis, mağazaları boşaltmak ve insanları mümkün olduğunca bölgeden dağıtmaya çalıştığını belirterek, pilotla doğrudan görüştüğünü de söyledi. Polis tarafından daha sonra yapılan açıklamada, uçağın ortalama 08.35’te Tupelo’nun kuzeyinde hala havada olduğunu ve yetkililerin tehlikeli vaziyeti izlemeye devam ettiğini ekledi.
Sosyal medyada olaya ilişkin yayınlanan videolarda uçağın bölgedeki evlerin ve iş yerlerinin üstünde daireler çizerek uçtuğu görüldü. Yerel basında yer verilen haberlere göre ise pilotun bir havalimanı çalışanı olduğu ileri sürüldü.

Tupelo Valisi Tate Reeves yaptığı açıklamada, “Eyalet kolluk güçleri ve acil vaziyet yetkilileri bu tehlikeli vaziyeti yakından takip ediyor. Bütün vatandaşlar tetikte olmalı ve Tupelo Polis Departmanından gelen güncellemelerden haberdar olmalıdır” şeklinde konuştu.

Yetkililer, bölge halkından olay bitene kadar bölgeden uzak durmalarını isteyerek, tehlike bölgesinin Tupelo’dan bile çok daha geniş olduğu konusunda uyardı. Polis, “Şu anda bölgemizdeki bütün Acil Servisler tetikte olmaya devam ediyor” açıklamasında bulundu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.