adplus-dvertising

ABD’de Trump-Biden düellosu… İkili, başkanlık münazarasında kozlarını paylaştı

Amerikan Başkanı Donald Trump ve rakibi Joe Biden, 2020 Başkanlık Seçimlerinin ilk münazarasında karşı karşıya geldi. Sık sık sesler yükseldi, iki aday moderatöre zor anlar yaşattı.
Takip et
ABD’de Trump-Biden düellosu… İkili, başkanlık münazarasında kozlarını paylaştı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kılıçlar çekildi, Trump ve Biden sahneye çıktı. Amerika Birleşik Devletleri’nde 2020 seçimlerinin ilk başkanlık münazarası yapıldı.

Münazarada yüksek mahkeme atamalarından ırkçılığa, ekonomiden iklim değişikliğine kadar birçok farklı konu ele alındı. Başkan Trump’ın münazara süresince hem rakibi Joe Biden’in hem de moderatör Chris Wallace’ın lafını kesmesi dikkat çekti:

Trump bir noktada moderatörle münakaşaya bile girdi: Öncelikle galiba seninle münazara yapıyorum. Sorun değil. Zaten böyle olacağını tahmin etmiştim.

Joe Biden münazaranın başında Trump’ın müdahalelerini şaka yoluyla geçiştirdi. Trump’ın koronavirüs salgınını yönetme biçimi yüzünden 200 bin kişinin hayatını kaybettiğini vurguladı. ABD Başkanının ünlü “Çamaşır suyu” sözlerini hatırlattı.

Biden ayrıca, Trump’la Putin ilişkisine de değindi. Trump için “Putin’in köpeği” dedi.

Biden, ayrıca Trump başkanlığında Amerika’nın giderek kötüleştiğini söyledi. Trump bu sözlerinden sonra Biden’in kariyerini hedef aldı. “47 ayda senin 47 yılda yaptığından çok daha fazlasını başardım Joe.” ifadelerini kullandı.

Münazarada Trump’ın vergileri de tartışıldı. Moderatör Wallace, Amerikan başkanına 2016 ve 2017’de ne kadar vergi ödediğini sordu. Başkan Trump, New York Times gazetesi tarafından ortaya atılan 750 dolar sayısını yalanladı.

Biden da Trump’ı vergi konusunda sıkıştırdı. Trump’ın “Vergilerimi göreceksiniz” demesi üzerine, “İnşallah” cevabını verdi.

Biden’se münazaradan önce vergi beyannamesini açıkladı. Toplam 299 bin 346 dolar vergi ödediği ortaya çıktı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.