ABD’de Travis Scott konserinde izdiham: En az 8 kişi hayatını kaybetti

Amerika Birleşik Devletleri'nde bir müzik festivalinin açılış gecesinde sahne alan Travis Scott konserinde izdiham çıktı. Amerikan medyası, olayda en az sekiz kişinin öldüğünü belirtti. İzdiham nedeniyle çok sayıda kişi de yaralandı.
Takip et
ABD’de Travis Scott konserinde izdiham: En az 8 kişi hayatını kaybetti
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

ABD’nin Houston kentinde düzenlenen Astroworld Festivali’nin açılış gecesinde binlerce kişi, Rapçi Travis Scott’ı dinlemek için festival alanına akın etti.

Amerikan basınına göre yetkililer, kalabalığın sahnenin önüne doğru ‘sıkıştırıldığını’ ve panik yaşandığını belirtti ancak festival alanının kontrol noktasında izdiham yaşandığı yönünde iddialar da var.

Bazı kaynaklarda yaralananlar arasında 10’lu yaşlarında çocukların da bulunduğu belirtilirken en az 8 kişinin hayatını kaybettiği söylendi.

Olayla ilgili Twitter’dan görüntü paylaşan muhabir Mycah Hatfield, “”NRG Park’taki Astroworld Festivaline vardığımızda izdiham çıktı. Yüzlerce kişi, kontrol noktasını atlayarak VIP güvenlik girişe akın etti. Yaşanan arbedede insanlar ezildi. Bazıları gözaltına alındı” dedi.

Olay nedeniyle festivalin ikinci günü etkinlikleri iptal edildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.