ABD’de Tesla sattığı 12 bin aracını geri çağırıyor

ABD’nin ulusal otoyol trafik güvenliği idaresi (NHTSA), Tesla’nın ABD’de 2017’den bu yana sattığı araçlardan ortalama 12 binini yazılımdaki bir iletişim problemi sebebiyle geri çağırdığını açıkladı.
Takip et
ABD’de Tesla sattığı 12 bin aracını geri çağırıyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

NHTSA’dan bugün yapılan açıklamada, söz konusu problemin araçların çarpışma uyarısını gerektiği anlar dışında tetiklemesine yahut acil vaziyet frenleme sistemini beklenmedik biçimde devreye sokmasına neden olabileceği ifade edildi.

Tesla’dan yapılan açıklamada 11,704 tane Model S, X, 3 ve Y cinsi aracın 23 Ekim’de sınırlı erken erişim sürümü ile gelen 10.3 Full-Self Driving (FSD)(Beta) güncellemesinden sonra geri çağırmanın başladığı ifade edildi.

NHTSA’dan yapılan açıklamada, Tesla’nın “acil vaziyet frenleme sisteminin yanlışlıkla açıldığına dair raporlar aldıktan sonra FSD 10.3 güncellemesini kaldırdığını” ve “yazılım güncellemesi yaparak etkilenen araçlar için FSD 10.3.1 güncellemesinin yayımladığı” ifadesi yer aldı.

NHTSA açıklamasında, “Tesla ile güvenlik probleminin açık biçimde belirlendiği ve çözüldüğünden emin olmak için görüşmelere devam edilecek” dendi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.