ABD’de sokaklarda binlerce dolarlık arabalar yakılıyor!

ABD'de George Floyd'un öldürülmesiyle başlayan protesto gösterilerinden yeni detaylar gelmeye devam ediyor. Yeni ortaya çıkan bilgi ve görüntüler, Kaliforniya'daki protestocuların bir Mercedes AMG GT'yi yaktıklarını ve bir Dodge Challenger Hellcat'i çaldıklarını ortaya koyuyor.

ABD, şu sıralar tarihinin en zor dönemlerinden birini geçiriyor. ABD’de bir yerel polisin üstünde sahte 20 dolar bulduğu için gözaltına almaya çalıştığı siyahi bir vatandaş olan George Floyd’u öldürmesi, ülkedeki devasa protestoların fitilini ateşledi. ABD’nin şu sıralar tam manasıyla yangın yeri olduğunu söyleyebiliriz.


Düzenlenen protesto gösterilerinde yer yer her şey olması gerektiği gibiyken yer yer yağma ve bazı vandallıklar da gerçekleşiyor. Şuanda sizlere, gösteriler esnasında yok yere yakılan bir Mercedes AMG GT’den bahsedeceğiz.

ABD’deki protestolar esnasında yakılan Mercedes AMG GT

Yukarıdaki fotoğrafta alevler içerisinde gördüğünüz bu Mercedes AMG GT, bir oto galeride satılmak üzere sergileniyordu. Fakat Kaliforniya’da bulunan araç, şu an binlerce dolarlık hasar almış vaziyette. 155 bin dolara kadar çıkan fiyat etiketine sahip olan bu araç, neyse ki zamanında söndürüldü. Çünkü eğer müdahalede geç kalınmış olsaydı galerideki öbür Mercedes modelleri de bu araçla aynı kaderi yaşayacaklardı.

Mercedes bayisinden açıklama geldi

Yaşanan olayların sonrasında Kaliforniya’daki Mercedes bayisinden bir açıklama geldi. Görevliler, galerideki hasarla alakalı çalışma başlattıkları ve galerinin tekrardan ziyarete açılabilmesi için temizlik ve bakım çalışmalarına başladıklarını ifade ediyorlar. Galeri görevlileri, bayiyi ailelerinin bir parçası olarak gördüklerini ve ailelerinin eski haline gelmesi için çalıştıklarını söylüyorlar.

Ülke genelindeki maddi hasara paha biçilemiyor

ABD genelinde meydana gelen olaylar bulunla sınırlı değil. Göstericiler, Mercedes galerisine yaptıkları saldırının bir benzerini de gene Kaliforniya’daki bir Fiat Chrysler bayisine de gerçekleştirdiler. Bu saldırıdaysa girdikleri galerideki araçların kimilerini dışarı çıkaran göstericiler, sıfır bir Dodge Challenger Hellcat’i çaldılar. Üstelik aracın çalınma anı, galeri yakınındaki öbür kişiler tarafından da kayıt altına alındı.


Yetkililer, ABD’de meydana gelen olayla alakalı henüz bir açıklama yapmadılar. Çünkü esasına bakacak olursak olaylar henüz dinmiş vaziyette değil ve şu an resmi bir açıklamanın yapılması için çok erken. Öte yandan konuyla alakalı olarak hem Mercedes AMG GT’yi yakan hem de Dodge Challenger Hellcat çalan kişilerin akıbeti ve aracın vaziyeti da bilinmiyor.

Haber Etiketleri

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı