ABD’de silahlı saldırı! 8 kişi öldü

ABD’de yapılan silahlı saldırı sebebiyle 8 kişi yaşamını yitirdi. Olay yerinden çok sayıda yaralı olduğu yönünde haberler gelirken ABD Başkanı Joe Biden, saldırıyla alakalı açıklamalarda bulundu. Saldırı sonrası ABD'de bayraklar yarıya indirildi.
Takip et
ABD’de silahlı saldırı! 8 kişi öldü
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

San Francisco kentinin güneyindeki San Jose’nin Polis Departmanının Twitter hesabından yapılan paylaşımda, polis ekiplerinin şehir merkezindeki silahlı saldırıya karşılık verdiği bilgisi paylaşıldı.

Paylaşımda, Santa Clara Bölgesi Şerif Departmanı ekiplerinin de olay yerinde olduğu söylenerek, “Bu, hala devam eden aktif bir olay, biz soruşturmamızı yürütürken herkesin bölgeden uzak durmasını rica ediyoruz” uyarısında bulunuldu.

Daha sonra basına açıklama yapan San Jose’nin polis yetkilileri, sabah gerçekleşen silahlı saldırıda 8 kişinin yaşamını yitirdiğini söyledi.

Şerif Yardımcısı Russel David, saldırganın Santa Clara Valley Ulaşım İdaresi (VTA) çalışanı olduğunu açıkladı. David, hadisenin çok sıcak olduğunu ve yeni bilgiler için emniyet kuvvetlerinin çalışmalarına devam ettiğini belirtti.

BIDEN’DAN İLK AÇIKLAMA

ABD Başkanı Joe Biden olaya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, San Jose’deki saldırı ile ilgili Başkan Yardımcısı Kamala Harris ve kendisinin bilgilendirildiğini söyledi.

8 kişinin ölümüne ve çok sayıda kişinin yaralanmasına yol açan olaya ilişkin ayrıntılı bilgi almayı beklediklerini vurgulayan Biden, “Fakat kesin olarak bildiğimiz bazı şeyler var. 8 aile bir daha kesinlikle bir tüm olmayacak. Sevdikleri eve gelebilecek mi diyerek bekleyen çocuklar, aileler, eşler var” ifadesini kullandı.

“BİR KURŞUNLA ALINAN HER CAN, MİLLETİMİZİN RUHUNU PARAMPARÇA EDİYOR”

Biden, bayrakların yarıya indirilmesi talimatı verdiğini söyleyerek, daha önce, Atlanta, Colorado, Güney Carolina, Indiana gibi yerlerdeki silahlı saldırılar sebebiyle bayrakların yarıya indirildiğini anımsattı ve Yeter mesajını verdi.

Kongreyi silah düzenlemeleri hakkında kanunlar konusunda bir an önce harekete geçmeye davet eden Biden, “Bir kurşunla alınan her can, milletimizin ruhunu paramparça ediyor. Daha fazlasını yapabiliriz ve yapmalıyız” çağrısında bulundu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.