adplus-dvertising

ABD’de polisler hırsızı bırakıp Pokemon peşine düştü!

ABD’de bir mağazada yapılan soyguna müdahale etmeyen iki polisin, olay yerine çok yakın bir bölgede ‘Pokemon Go’ oynadığı gün yüzüne çıktı. Yürütülen soruşturma ardından Louis Lozano ve Eric Mitchell isimli polis memurları görevden uzaklaştırıldı.
Takip et
ABD’de polisler hırsızı bırakıp Pokemon peşine düştü!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

ABD’nin Los Angeles şehrinde hırsızlık olayına müdahale etmeyen iki polisin olay yerinin çok yakınında ‘Pokeman Go’ oynadığı gün yüzüne çıktı. Polis aracının içindeki kameranın kaydettiği olayın ortaya çıkması sonrası iki polis memurunun görevine son verildi.

Dünya gündemine bomba gibi düşen olay 2017 senesinde meydana geldi. Bir mağaza soygunu için merkezden destek talebi gelmesine karşın, olay yerine çok yakın yerde park eden iki polis memuru talebe cevap vermedi. Telsiz çağrısını cevapsız bırakan polis memurlarının o esnada cep telefonlarıyla Pokemon yakalamaya çalıştıkları gün yüzüne çıktı. Polis memurlarının ‘Snorlax’ isimli pokemonu yakalamaya çalıştığı söyleniyor.

POLİS ARACININ İÇİNDEKİ KAMERA GERÇEĞİ ORTAYA ÇIKARDI

Olayın ortaya çıkması sonrası başlatılan soruşturmada iki polis memuru suçlamaları reddetti. Fakat araç içi kamerasının kaydettiği görüntüler gerçeği ortaya çıkardı. Polis memurları telsiz çağrısının gelmesi sonrası cevap vermemeyi kararlaştırarak Pokemon yakalamaya çalıştı.

Louis Lozano ve Eric Mitchell isimli polis memurlarının 20 dakika boyunca oyun oynadığı öğrenildi.

GÖREVDEN ALINDILAR

Olayın ortaya çıkamsı sonrası yürütülen soruşturma neticesinde iki polis memuru görevden alındı. Görevden alınan polisler ‘Soygun çağrısına yanıt vermemek’, ‘Yanıltıcı açıklamalar yapmak’, ‘Telsiz çağrısına yanıt vermemek’ ve ‘Görev başında Pokemon Go oynamak’ iddialarından suçşlu bulundu. Görevden alınan polis memurları Louis Lozano ve Eric Mitchell ardından soluğu mahkemede aldı fakat yargıçlar davanın reddine karar verdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.