adplus-dvertising

ABD’de polisi 13 yaşındaki Meksikalı çocuğu öldürdü!

Her geçen gün yeni bir polis şiddeti haberi gelen ABD'de bu defa 13 yaşındaki bir çocuk öldürüldü. Toledo ismindeki Meksika kökenli çocuğun ölümü ABD'yi karıştırdı.
Takip et
ABD’de polisi 13 yaşındaki Meksikalı çocuğu öldürdü!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

29 Mart’ta yaşanan olayın video kaydı ilk defa Chicago Belediye Başkanı Lori Lightfoot’un düzenlediği basın toplantısında yayınlandı.

Videoda, polisin karanlık bir sokakta “Hemen dur!” diye bir çocuğu kovaladığı, çocuğun durması üstüne “Ellerini göster. Onu yere bırak, yere bırak!” biçiminde bağırdığı ve çocuğun ellerini havaya kaldırırken tek el silah sesi ile yere yığıldığı görüldü.

Olayın Chicago’nun Little Village mahallesinde yaşandığı ve vurulan kişinin 13 yaşındaki Adam Toledo olduğu söylendi.

Savcılık, silah sesleri ihbarı üstüne polisin olay yerine gittiğini ve Toledo’nun elinde silah olduğu halde kaçmaya çalıştığını kaydetti.

Toledo ailesinin avukatı Adeena Weiss Ortiz ise videoda Adam Toledo’nun polisin “Dur ve ellerini havaya kaldır.” emirlerine uymaya çalışırken göğsünden vurulduğunun görüldüğünü savundu.

Toledo’yu vuran polisin 34 yaşındaki Eric E. Stillman olduğu ve olaydan sonra 30 günlük idari izne ayrıldığı kaydedildi.

Toleda’nın vurulma anı videosunun gösterilmesi sosyal medyada polis şiddetine yönelik büyük tepki çekerken Belediye Başkanı Lightfoot, olay sebebiyle vatandaşlara “sakinlik ve barış” çağrısında bulundu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.