ABD’de okula saldıran 15 yaşındaki çocuğa silahı babası hediye etmiş!

ABD'de bir okula 15 yaşındaki çocuk tarafından yapılan saldırı ile ilgili çarpıcı detaylar gün yüzüne çıkıyor. 4 kişinin ölümüyle sonuçlanan saldırıda kullanılan silahı çocuğun babasının Noel'de hediye olarak aldığı ortaya çıktı.
Takip et
ABD’de okula saldıran 15 yaşındaki çocuğa silahı babası hediye etmiş!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ortaya çıkan detaylar, herkesi dehşete düşürdü. Dört kişiyi öldüren 15 yaşındaki şüpheliye silahı babasının Noel hediyesi olarak aldığı ve saldırıdan saatler önce de gencin “yardım edin” notuyla bir çizim yaptığı gün yüzüne çıktı..Olayın sonrasında kayıplara karışan aileyse, polisin takibi neticesi yakalandı.

Amerika Birleşik Devletleri, 30 Kasım’da Michigan’dan gelen, lisede saldırı haberiyle sarsıldı. Yarı otomatik silahla düzenlenen saldırıda 4 kişi yaşamını yitirmiş, 7 kişi de yaralanmıştı.

Ölenler 14 ila 17 yaşları arasındaydı. Tetiği çeken de onlar gibi bir gençti.

Savcının verdiği bilgiye göre saldırının olduğu gün, 15 yaşındaki Ethan Crumbley’nin bir öğretmeni, öğrencisinin silah, mermi ve yaralı bir insanı içeren çizimlerini gördü. Çizimin yanında; “yaşamım manasız, düşüncelerimi durduramıyorum, yardım edin” yazmıştı.

ABD’de okula saldıran 15 yaşındaki çocuğa silahı babası hediye etmiş!

Hemen ailesini okula çağırdı. Çocuklarına 48 saat içinde psikolojik destek verilmesi tavsiyesinde bulundu. Fakat bu görüşmenin yararı olmadı.

Aile ile yapılan görüşmeden kısa zaman sonra saldırı gerçekleşti. Anne Jennifer Crumbley’nin şüpheliye “sakın yapma” mesajı attığı da gün yüzüne çıktı. Üstelik suç aleti olan silahı da babası James Crumbley, noel hediyesi olarak olaydan dört gün önce almıştı.

Savcının açıklamasına göre, annesinin sosyal medya paylaşımlarında da silahı, satın aldıklarından bir gün sonra test ettiklerine dair ifadeler yer aldı.

Saldırının sonrasında operasyon neticesi yakalanan 15 yaşındaki Crumbley, 4 defa birinci derece cinayet ile ölüme neden olan terörizm suçlamalarından yetişkin olarak yargılanacak.

Anne ile babaysa kaçma girişimde bulunsa da polisin takibi neticesi yakalandı. Her ikisinin de 4 defa taksirle adam öldürme suçundan yargılanacağını açıklandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.