ABD’de ninja kıyafeti giyen saldırgan katana ile polislere saldırdı

ABD’de ninja giysisi giyen kılıçlı saldırgan dehşet saçtı. 18 Eylül’de gerçekleştiği açıklanan olayda 2 özel harekat askeri kılıçla yaralandı.
Takip et
ABD’de ninja kıyafeti giyen saldırgan katana ile polislere saldırdı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

ABD’nin Kaliforniya eyaleti dehşeti yaşadı. Ninja giysileri giyen bir adam Los Angeles’ın kuzeyindeki bir havaalanındaki ABD Özel Güçleri birilklerine kılıçla saldırdı.

Bir kişi kılıçla, bir kişiyi ise fırlattığı kaya ile yaraladı.

35 yaşındaki saldırganın isminin Gino Rivera olduğu ve kaçarken yakalanarak tutuklandığı öğrenildi.

Los Angeles’ın 100 mil kuzeyindeki Mojaeve Çölü’nde bulunan Inyokern Havalima’nına gerçekleştirilen saldırının 18 Eylül’de gerçekleştiği söylendi.

Gece 1 sularında ninja giysisi giyen ve büyük bir kılıcı olan saldırgan durması yönündeki ikazları dinlemeyerek kılıcıyla saldırıya geçti. İki kişiye saldıran adam kaçmaya başladı. Kılıcını düşüren adam sonunda polis memurları tarafından yakalandı.

ABD’de ninja kıyafeti giyen saldırgan katana ile polislere saldırdı

Pentagon’un resmi yayın organı Stars ve Stripes tarafından kamuoyuna sunulan tuhaf olay 18 Eylül’de olmasına karşın uzun bir müddet kamuoyundan gizlendi. Fakat daha sonra sosyal medyada ortaya çıkan doğrulanmamış bir askeri olay raporuyla gündeme geldi.

Olay raporu

Haber Global’in elde ettiği bilgiye göre raporda “SSG” olarak anılan bir ordu kurmay çavuşunun, havalimanında hangarın yakınında sigara içerken ninja kıyate giymiş kimliği belirsiz bir kişiyi gördüğü söyleniyor. Rapora göre saldırgan “Kim olduğumu biliyor musun?” şeklinde konuştu. SSG ise “Hayır” cevabını verdi. Ninja giysili adam bunun üstüne “Ailem nerede biliyor musun?” diyerek sordu. SSG ise “Hayır” şeklinde konuştu. Bunun üstüne saldırgan çavuşun üstüne kılıcıyla atıldı. SSG otoparka doğru kaçtı, çitten atladı ve havalimanının idari binasına girdi.

Binanın bütün kapıları kilitlenerek 911 arandı. Ninja giysili saldırgan ise o esnada kapıları ve pencereleri tekmeleyip yumrukluyordu. Bir süre sonra adam ortadan kayboldu. Döndüğünde elinde koca bir asfalt blok vardı. Binanın penceresine bloğu fırlattı ve içerdeki bir kişiyi yaraladı.

ABD’de ninja kıyafeti giyen saldırgan katana ile polislere saldırdı

Saldırgan etkisiz hale getirilirken iki kişinin hafif yaralandığı ve dikiş atılarak taburcu edildiği öğrenildi.

Saldırganın cinayete teşebbüs, ölümcül silahla saldırı, tutuklamaya direnmek, vandalizm gibi bir dizi suçlamayla karşı karşıya öğrenildi. Adamın neden bu şekilde bir saldırı düzenlediği konuşu ise halen sır.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.