ABD’de Müslüman Yolculara Irkçılık Yapıldı!

"Kabin görevlilerinin endişesi" gerekçesi ile ABD'de uçuşları iptal edilen Müslüman yolcular soruşturma başlatılması çağrısında bulundu.
ABD’de Müslüman Yolculara Irkçılık Yapıldı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

ABD’de skandal bir olay yaşandı. “Kabin görevlilerinin endişesi” bahanesi ile iki Müslüman yolcunun uçuşu iptal edildi. Müslüman yolcular ırkçı ve dini ayrımcılığa maruz kaldıkları gerekçesiyle soruşturma başlatılmasını istedi. Abderraoof Alkhawaldeh ve Issam Abdallah isimli Müslüman yolcular basın toplantısı düzenledi. Birmingham kentinden Dallas’a gitmek için bindikleri uçakta yaşadıkları olayı anlattılar. Issam Abdullah “Hayatımda hiç bu kadar aşağılanmadım” dedi.

UÇAKTA NELER YAŞANDI?

Birbirlerinden ayrı seyahat eden Abderraoof Alkhawaldeh ve Issam Abdallah tanıştıkları için selamlaştılar. Bir süre sonra uçuşta gecikme olacağına dair anons yapıldı. Bu durum üzerine Issam Abdullah tuvalete gitti. Issam Abdullah tuvaletten çıkarken, tuvaletin kapısını dinleyen kabin görevlisiyle yüz yüze geldi. Bir kaç dakika sonra uçuşun iptal edildiği anonsu yapıldı. kabin görevlisi yolculardan birine uçuşun güvenlik kaygıları nedeniyle iptal edildiğini aktardı. Abderraoof Alkhawaldeh ve Issam Abdallah isimli Müslüman yolcuları kapıda FBI ajanları karşıladı. FBI ajanı tekrar arama yapmak istedi. FBI ajanı, kabin memurunun kendisiyle uçmak istemediğini Issam Abdullah’a anlattı ve bir süre sonra özür diledi. American Airlines’tan yapılan açıklamada, uçuşun “kabin görevlilerinin ve bir yolcunun” endişesi nedeniyle iptal edildiği belirtildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.