ABD'de mahkumlar tahliye için kendilerine koronavirüs bulaştırdı!

ABD'nin Los Angeles şehrindeki bir hapishanede 21 mahkumun, erken tahliye olabilmek için kendilerine koronavirüs bulaştırdığı ortaya çıktı.
Takip et
ABD'de mahkumlar tahliye için kendilerine koronavirüs bulaştırdı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

ABD'nin Los Angeles kentindeki bir hapishanede 21 mahkum, erken tahliye edilebilmek için kendilerine koronavirüs bulaştırdı. Los Angeles Polis Müdürlüğü'nün Twitter'da yayımladığı bir videoda mahkumlar sırayla bir yüz maskesini kokluyor ve ateşlerini yükseltmek için aralarında dolaştırdıkları şişeden sıcak su içiyor.

YÜZDE 60'LIK BİR ARTIŞ GÖRÜLDÜĞÜ AÇIKLANDI

Son iki ay içinde ortalama beş bin mahkumun erken tahliye edildiği şehirde, 4 Mayıs'tan bu yana hapishanelerdeki koronavirüs vakalarında yüzde 60'lık bir artış görüldüğü açıklandı. Bu süre içinde 357 mahkumun koronavirüs testi olumlu çıktı.

"EV HAPSİNE ALINMAYACAKLAR"

Los Angeles Polis Müdürü Alex Villanueva 26 Nisan'da Pitches Hapishanesi'nde 50 kişilik bir koğuşta güvenlik kameralarının kaydettiği görüntülerle alakalı olarak "Mahkumlar hastalığa yakalandıktan sonra yargıçların merhametiyle ev hapsine alınmayı umuyorlardı. Bu şekilde bir şey olmayacak" şeklinde konuştu.

ERKEN TAHLİYE EDİLMEYECEKLER

Villanueva, normal zamanlarda birbirlerinin eşyalarını kullanmayan mahkumların şişelerini ve bardaklarını paylaştıklarını ve hastalığa yakalanabilmek için sosyal mesafe kurallarını ihlal ederek tokalaştıklarını belirtti. Alex Villanueva, hasta olmak istemeyen öbür mahkumlarla cezaevi personelinin yaşamını tehlikeye atmakla suçladığı bu mahkumların erken tahliye edilmeyeceklerini söyledi.

Öte yandan mahkumlardan hiçbiri birbirlerine hastalık bulaştırdığı suçlamasını kabul etmedi. Şehirde yargıçların yalnızca tutukluluk sürelerini tamamlamak üzere olan mahkumlar erken tahliye ediliyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.