ABD’de kritik seçim: Twitter ve Facebook Trump’a savaş açtı

ABDBaşkanıDonald Trump’ınseçimsürecinin başlamasından bugüne kadar yaptığı paylaşımların yarısıFacebookveTwittertarafından sansürlenirken, Demokrat aday Joe Biden’ın sansürlenmemesi yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi.
Takip et
ABD’de kritik seçim: Twitter ve Facebook Trump’a savaş açtı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

ABD başkanlık seçimlerinin sonuçları beklenirken, eyaletlerde bıçak sırtı bir yarış sürüyor. ABDBaşkanıDonald Trump’ınseçimsürecinin başlamasından bugüne kadar yaptığı paylaşımların yarısınınFacebookveTwittertarafından sansürlenmesi ve “yanlış bilgi” notu düşülmesi dünya genelinde en çok konuşulan ve tartışılan konu haline geldi. Sosyal medya paylaşım sitelerinin Trump’a yönelik sansür uygulaması ülkede yeni bir tartışmayı da beraberinde getirdi.

TRUMP’IN 11 TWEETİ SASÜRLENDİ

ABD Başkanı Trump’ın yaptığı 22 paylaşımın 11’i Twitter tarafından sansürlendi. Ayrıca Trump’ın tweetleri normal şartlarda dakikada 827 kez insanlar tarafından paylaşılırken bu sayı sansür sonrası 151’e düştü. Son 24 saatte 300.000’den fazla üyeye ulaşan sayfa Facebook tarafından sansürlendi.

BİDEN’A SANSÜR UYGULANMADI

Diğer yandan Trump’ın rakibi Demokrat Parti adayı Joe Biden’a ait sosyal medya hesabından yapılan açıklamaların sansüre uğramadığı ise dikkat çekti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.