ABD’de kocası tarafından suratına kimyasal atılan kadın yüz nakli oldu!

ABD’de 2007 senesinde kocası tarafından şiddet gören ve yüzüne kimyasal madde dökülen Carmen Tarleton, Temmuz ayında gerçekleşen ikinci yüz nakli operasyonunun sonrasında ilk defa basının karşısına çıktı.
Takip et
ABD’de kocası tarafından suratına kimyasal atılan kadın yüz nakli oldu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Tarleton, “Her hafta daha iyi hissediyorum. Yaşamın bana neler getireceği ile alakalı sabırsızım”diyerek konuştu.

Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) ilk, dünyada ise ikinci defa yapılan yüz nakli operasyonu geçiren Carmen Tarleton (53) adlı kadın yeni yüzüyle ilk defa basının karşısına geçti.

2007 senesinde ayrıldığı eşi tarafından dövülen ve kimyasal madde dökülerek yakılan Tarleton’un yüzü tanınmaz hale gelmişti. İlk yüz nakli 2013’te gerçekleştirilirken, 7 sene sonra doku uyuşmazlığı problemi yaşayan Tarleton’a geçtiğimiz Temmuz ayında Boston eyaletindeki Brigham and Women’s Hospital’da ikinci kere yüz nakli yapıldı.

Söz konusu yüz nakli operasyonu ülkede yapılan ilk, fakat dünya genelinde yapılan ikinci ameliyat olarak kayıtlara geçti.

‘BİRİNİN VEREBİLECEĞİ EN BÜYÜK HEDİYEYİ VERDİNİZ’

Yeni yüzüne kavuşan Carmen Tarleto ilk defa ABD medyasından NBC News’e konuştu. 36 yaşında yaşamını yitiren Casey Harrington Labrie’den alınan donör sayesinde yeni bir yüze kavuştuğunu ifade eden Tarleton, Labrie’nin ailesine “En zor zamanımda birinin verebileceği en büyük hediyeyi verdiniz” diye, teşekkür etti.

Tarleton yaşadığı zorlu sürecin sonrasında kavuştuğu yeni yüzüyle alakalı “Bu yüzle doğmadım ama gene de benim yüzüm. Aynaya her baktığımda Casey’i düşünüyorum” diyerek konuştu.

ABD’de kocası tarafından suratına kimyasal atılan kadın yüz nakli oldu!

İKİNCİ YÜZ NAKLİ YAPILAN İLK KİŞİ HAMON’DU

Öte yandan, 43 yaşındaki Fransız Jerome Hamon, dünyada ikinci defa yüz nakli yapılan ilk hasta olarak tarihe geçti. Genetik bir hastalık nedeniyle 2010’da yüz nakli yapılan Hamon’un ilk ameliyatı başarılı geçmişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.