ABD’de Joe Biden resmen Demokrat Parti’nin başkan adayı seçildi

Ülkede koronavirüs nedeniyle sanal olarak gerçekleştirilen Demokrat Parti Kurultayında parti delegeleri Joe Biden’ı, resmen partinin başkan adayı olarak gösterdi.

3 Kasım’da yapılacak 59. başkanlık seçimleri öncesinde 4 günlük Demokrat Parti Kurultayının ikinci gününde, ülke genelindeki delegeler online olarak oy kullandı.

Söz konusu oylamayla birlikteDemokrat Partinin başkan adaylığı resmi olarak Biden’a sunulmuş oldu.

Biden’ın perşembe günü memleketi Delaware’deki evinden yapacağı konuşmayla başkan adaylığını kabul etmesi bekleniyor.

Öte yandan kurultayın ikinci gününe yine videokonferans yoluyla katılan Demokratlar, Donald Trump’a karşı Biden’a tam destek verdi.

“Oval ofiste şu an sadece kaos var”

Eski Demokrat ABD Başkanı Bill Clinton, konuşmasında Trump’a yüklenirken,”Böyle kriz zamanlarında Oval Ofis bir kumanda merkezi olmalıdır. Şu anda ise bir fırtına merkezi. Sadece kaos var.”ifadelerini kullandı.

Eski Cumhuriyetçi Dışişleri Bakanı ve Biden’ı destekleyen Colin Powell da”Bizim bugün askerlerimizi kendi ailesi gibi koruyup kollayan bir komutana ihtiyacımız var.”sözleriyle Trump’ı eleştirdi.

Cumhuriyetçi Partinin de yine koronavirüs salgınından dolayı sanal ortamda gerçekleştireceği kongresonrasında Trump’ın başkan adaylığının27 Ağustos’ta resmen ilan edilmesi bekleniyor.

ABD’de 59. başkanlık seçimleri 3 Kasım 2020 Salı günü gerçekleştirilecek.

Haber Etiketleri

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı