adplus-dvertising

ABD’de içerisinde 243 yolcu bulunan tren raydan çıktı!

ABD’de içerisinde 243 yolcunun bulunduğu tren Missouri eyaletinde bir kamyonla çarpışarak raydan çıktı. Yetkililer olay neticesi en az 3 kişinin öldüğünü ve çok sayıda kişinin yaralandığını açıkladı.
Takip et
ABD’de içerisinde 243 yolcu bulunan tren raydan çıktı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

ABD’nin Missouri eyaletinde yer verilen Mendon şehri yakınlarında yaşanan olayda Los Angeles’tan Chicago’ya giden ve içinde 243 yolcu ve 12 görevli bulunan tren hemzemin geçitte bir kamyonla çarpıştı. Yetkililer çarpışma neticesi trendeki 2 lokomotif ile 8 yolcu vagonunun raydan çıktığını belirtti.

Missouri Eyaleti Otoyol Polisi meydana gelen kazada 3 kişinin öldüğünü bildirdi. ABD Ulusal Demiryolu Şirketi (Amtrak) ise olayda ölenlerin yanı sıra yaralıların da bulunduğunu açıklarken yaralananların sayısı hakkında bilgi vermedi. Görgü tanıkları bazı yolcuların kanlar içinde olduğunu ifade ederken ABD basını kazada en az 50 kişinin yaralandığını bildirdi. Bir hastane personelinin aktardığına göre 3 kişi ise ambulansla hastaneye ulaştırıldı.

Missouri Eyaleti Valisi Mike Parson resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada meydana gelen olayla alakalı üzüntüsünü dile getirirken Eyalet Kamu Güvenliği yetkilileri Otoyol Polisi ve öbür acil vaziyet ekiplerinin olaya müdahale ettiğini açıkladı.

Amtrak şirketi yetkilileri ise kazanın hemzemin geçitte bulunan kamyonun trenin geçişini önlemesi nedeniyle yaşandığını ifade etti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.