adplus-dvertising

ABD’de hortum felaketi, önüne geleni yıktı geçti!

Kansas’ı vuran kasırgada 100’den fazla bina hasar gördü, bazı bölgeler sanki dümdüz oldu. Yaralıların net sayısı bilinmiyor fakat kasırgayı kovalayan 3 meteoroloji öğrencisi trafik kazasında yaşamını yitirdi. Öte yandan, bölgede çıkan bir hortumun şiddetiyle her şeyi yıkıp geçtiği anlar drone kamerasına yansıdı.
Takip et
ABD’de hortum felaketi, önüne geleni yıktı geçti!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kansas Eyaleti Valisi Laura Kelly, felaketten en çok etkilenen bölgeler için olağanüstü hal ilan etti ve ortalama 15 bin kişinin kasırga sırasında elektriğinin kesildiği bilgisini verdi. Kasırgalara ek olarak, birçok kasabada büyük dolu fırtınaları olduğu bildirildi.

“BAZI EVLER TAMAMEN HAVAYA UÇTU”

İtfaiye Şefi Chad Russell mahalledeki bazı evlerin ‘tamamen havaya uçtuğunu’ belirtti. Russell, temelinden tamamen kopan evler olduğunu ve bazı mahallelerin hepsinin yok olduğunu vurguladı.

BİNLERCE KİŞİ ELEKTİRİKSİZ KALDI

Kasırgadan en çok etkilenen bölgelerin başında gelen Andover İtfaiye Şefi Char Russell, düzenlediği basın toplantısında, eyaletin güneydoğusundaki 15 bin nüfuslu Andover yerleşkesinde oluşan hortumda bir düzineden fazla evin tamamen yıkıldığını, 100’e yakın binanın hasar gördüğünü belirtti. İtfaiye şefi, hortumda biri ağır yaralanan 3 kişinin hastaneye kaldırıldığını, bölgede ortalama 6 bin 500 kişinin de elektriksiz kaldığını aktardı.

“MAALESEF BUNU DAHA ÖNCE YAŞAMIŞTIK”

Hortumun yol açtığı zarardan toparlanmanın seneler alacağını kaydeden Russel, “Maalesef bunu daha önce yaşadık.” diyerek konuştu. 26 Nisan 1991’de Andover’ı vuran 5’inci kategorideki kasırgada 17 kişi yaşamını yitirmişti.

3 ÖĞRENCİ YAŞAMINI KAYBETTİ

Kasırganın peşinden giden 3 Oklahoma Üniversitesi meteoroloji öğrencisinin ölümü ise herkesi yıktı. Kasırgayı araştırmak için yola çıkan ve dönüş yolunda kaza yapan 22 yaşındaki Drake Brooks, 20 yaşındaki Nicholas Nair ve 19 yaşındaki Gavin Short yaşamını yitirdi.

HORTUM ANI KAMERADA

Öte yandan, eyaleti felakete sürükleyen hortum drone kamerasına yansıdı. Görüntüler felaketin boyutunu sanki gözler önüne serdi.

ABD’de hortum felaketi, önüne geleni yıktı geçti!

ABD’de hortum felaketi, önüne geleni yıktı geçti!

ABD’de hortum felaketi, önüne geleni yıktı geçti!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.