ABD’de Futbol Maçını Kana Buladılar

ABD’de liseler arası bir etkinlik çerçevesinde gerçekleştirilen futbol müsabakasında silahlı saldırı gerçekleştiği ve çok sayıda yaralının olduğu öğrenildi.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Alabama eyaletinde gerçekleştirilen liseler arası futbol karşılaşması bitiminde henüz nedeni belirlenemeyen silahlı bir saldırı gerçekleşti. Saldırıyı gerçekleştirdiği düşünülen iki kişi olay sonrasında alana gelen polis ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Alabama eyaletinin Mobile kentinde gerçekleşen Amerikan Futbolu müsabakasında gerçekleşen saldırı sonucu 15-18 yaş aralığında olmak üzere 10 kişinin yaralandığı, tedavilerinin hastanede sürdüğü belirtildi. Olayın incelemesi devam ederken, polis ekiplerinin gözaltına alınan iki kişiyi sorgulamaya devam ettiği öğrenildi.

BU EYLEMLERİN ÖNÜNE NASIL GEÇİLİR?

ABD’de bireysel silahlanmanın kolay ve ulaşılabilir bir hale gelmesi küçük yaşta ve yeterliliği olmayan bireylerin silah edinebilmesine olanak sağlıyor. Bireysel saldırıların arttığı bu dönemde özellikle Yeni Zelanda’da gerçekleşen cami saldırısı gibi olayların önüne geçmek adına, Yeni Zelanda Hükümeti gibi bireysel silahlanmaya karşı somut adımlar atılması gerektiği yadsınamaz bir gerçek. ABD’den de bu tarz bir hamle gelebilir.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı