ABD’de cezaevinde gardiyanı rehin alan mahkum polis tarafından öldürüldü!

ABD'de kötü cezaevi şartlarını protesto etmek maksadıyla bir gardiyanı rehin alan suçlu polis tarafından yapılan operasyonda vurularak öldürüldü. Olayın ardından cezaevi önüne akın eden protestocular eyleme başladı.
Takip et
ABD’de cezaevinde gardiyanı rehin alan mahkum polis tarafından öldürüldü!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

ABD’nin Oklahoma eyaletinde bulunan cezaevinde, kötü şartları protesto etmek isteyen mahkum bir gardiyanı rehin aldı. Mahkum, su olmadığı için haftalardır duş alamadıklarını ve tuvaletlerin tıkandığını ifade ederek vaziyetin düzeltilmesini istedi. Cezaevine giren polis, mahkumun gardiyanın boynuna bir nesne yaklaştırmasının sonrasında ateş açtı. Mahkum, polisin açtığı ateş neticesi yaşamını yitirdi. Mahkumun öldürülmesinin sonrasında cezaevi önünde toplanan protestocular, polisin olaya müdahale şekline tepki gösterdi. Hafif yaralanan gardiyanın ise hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.

İLAÇ VERMEYE GELEN GARDİYANI REHİN ALDI

Polis tarafından yapılan açıklamada, rehin olayı cezaevinin 10’uncu katında yaşandı. İsyan çıkaran mahkum, kendisine ilaç vermeye gelen gardiyanı rehin alarak öbür 37 mahkumun kaldığı koğuşun anahtarlarına el koydu. Olayın sonrasında basına açıklama yapan Oklahoma İlçe Şerifi Tommie Johnson, binaya girdikten sonra olayı kontrol altına almaya çalıştıklarını, fakat gardiyanın tehlike altında olduğunu düşünerek mahkumu vurduklarını belirtti. Oklahoma Cezaevi’nin yöneticisi Greg Williams ise, idari birimlerin şartları iyileştirmek için çalışmaya devam ettiğini belirtti. Williams, “Bu şartları devamlı yönetiyoruz. Gelip bunu çözmemize yardımcı olan anlaşmalı olduğumuz kurumlar var. Yani bu devamlı olan bir şey değil” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.