ABD’de balina adamı yutup sonrada tükürdü!

ABD’li bir ıstakoz toplayıcısı, bir kambur balinanın midesine gitmekten son anda kurtuldu. Yutulan adam balina tarafından tükürülünce kurtuldu.
Takip et
ABD’de balina adamı yutup sonrada tükürdü!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Massachuests’te Provincetown açıklarında ıstakoz toplamak için dalış yapan Michael Packard, tam çıkmak üzereyken kambur balinanın ağzıyla karşı karşıya kaldı.

Neye uğradığını şaşıran Packard, balinanın ağzını açmasıyla suyla birlikte, balinanın ağzına girdi. Bir anda her şeyin bittiğini düşünen şanssız adam, balinanın kendisini tükürmesiyle tekrardan denize döndü.

40 senelik dalış kariyeri olan Packard, eşinin artık bırak ısrarına karşın dalmaktan vazgeçmeyeceğinİ belirtiyor.

56 yaşındaki Packard, o dakikaları şu şekilde anlatıyor: “Teknemizle beraber harika hava şartları latında sabah yola çıktık. Tüplü teçhizatla gemiden suya atladıktan bir müddet sonra balinanın varlığını hissettim ve çok kısa zamanda her şey karardı. Önce bölgedeki beyaz köpekbalıklarından birinin saldırısına uğradığımı düşündüm fakat çok geçmeden anladım. Bir balinanın ağzındaydım ve yutmaya başladı. O an ‘Öleceğim’ dedim. Eşimi ve çocuklarımı düşündüm. Sonra balina aniden yüzeye çıktı ve beni tükürdü, suya düştüm. Tekrardan özgürdüm. İnanamadım.”

Kambur balinalar 15 metreye kadar uzayabiliyor. Ağırlıkları ise 36 ton civarında. Sularda ortalama 60 bin kambur balina olduğu tahmin ediliyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.