ABD’de 70 yıl sonra ilk defa bir kadın mahkum idam edilecek

ABD’li 43 yaşındaki Lisa Montgomery 2004’te işlediği korkunç cinayet suçu dolayısıyla idam edilecek. Lisa Montgomery, ülkede 70 yıl aradan sonra idam cezası alan ilk kadın oldu.

ABD’deLisa Montgomery adındaki bir kadın 2004 yılındaBobbie Jo Stinnett adlı 23 yaşındaki hamile bir kadını boğarak öldürmüş, sonrasındaysa karnını yararak doğmamış bebeğini çalmaya çalışmıştı.

Korkunç cinayetin ardından hapse atılanMontgomery’ye duruşmasının ardından idam cezası verilmişti.

ABD Adalet BakanlığıMontgomery’nin idamının 8 Aralık’ta infaz edileceğini açıkladı.

Lisa Montgomery, mahkemede cinayeti işlediği sırada hamile olduğunu sandığını, hezeyanlar gördüğünü ve akli dengesinin yerinde olmadığını iddia ederek kendini savunmuştu.

Yapılan araştırmalar sonucunda katilLisa Montgomery’nin 4 çocuk annesi olduğu ve 4. doğumundan sonra tüplerini bağlattığı ve bir daha hamile kalmasının mümkün olmadığı ve yalan söylediği ortaya çıkmıştı.

Lisa Montgomery, kurbanıBobbie Jo Stinnett’le internette tanışarak bir süre online sohbet etmiş, zavallı kadını kendisinin de hamile olduğuna inandırarak buluşmaya ikna etmiş.

Evine gittiğiBobbie Jo Stinnett’i önce boğan sonra da bıçakla karnını yararak bebeğini çalanMontgomery, cinayetin ertesi günü olayda mucize şekilde hayatta kalan bebekle birlikte bir ahırda saklanırken yakalanarak tutuklanmıştı.

Bobbie Jo Stinnett’in öldürüldükten sonra karnından alınan bebeği olaydan sonra mucizevi bir şekilde hayatta kalmayı başarmıştı.Victoria JoStinnett şu anda 16 yaşında bir genç kız.

Hakkında idam kararı verilenMontgomery ABD’de 70 yıl sonra idam edilecek ilk kadın olacak.

ABD’de idam edilen en son kadın mahkum 1953’te infazı gaz odasında gerçekleştirilen Bonnie Heady olmuştu.Bonnie Heady, Bobby Greenlease adındaki 6 yaşında bir erkek çocuğunu kaçırıp öldürmekten suçlu bulunmuştu. Çocuğun cesedi daha sonraBonnie Heady’nin arka bahçesinde gömülü olarak bulunmuştu.

Lisa Montgomery, Trump yönetimi tarafından temmuz ayından beri idamı onanan 8. mahkum oldu.

Haber Etiketleri

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı