adplus-dvertising

ABD’de 24 yaşındaki genç Türk olduğu için bıçaklandı

ABD’nin New York şehrinde 24 yaşındaki Türk vatandaşı, “Türklerden nefret ediyorum” diyen kimliği belirsiz bir kişi tarafından göğsünden bıçaklandı.
Takip et
ABD’de 24 yaşındaki genç Türk olduğu için bıçaklandı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

ABD’de 24 yaşındaki Türk genci yolda yürüdüğü sırada ırkçı bir saldırgan tarafından bıçaklandı. New York şehrinin Manhattan bölgesinde yer verilen Hell’s Kitchen’da 15 Nisan’da meydana gelen olayda, polis kaynaklarına göre saldırganın Türk gencine önce Türk olup olmadığını sorduğu ve sonrasında “Türklerden nefret ediyorum” diye göğsünden bıçakladığı ifade edildi.

New York Polis Departmanı (NYPD) tarafından yapılan açıklamada, saldırgana ait güvenlik kamerası görüntüleri paylaşılarak, “Bu adamı tanıyor musun? 15.04.2022 tarihinde ortalama 12.15’te Manhattan’da 44’üncü Sokak ve 9’uncu Cadde civarında şüpheli 24 yaşındaki bir erkeğe yaklaştı, keskin bir cisim gösterdi ve onu göğsünden bıçakladı” dendi.

Saldırgan hakkında herhangi bir bilgisi olanların NYPD ile iletişime geçmesi istenirken, NYPD’nin Nefret Suçları Görev Kuvveti’nün saldırıyı soruşturduğu ifade edildi. Sağlık ekipleri, ismi açıklanmayan Türk gencinin sağlık vaziyetinin stabil olduğunu söyleyerek, Bellevue Hastanesi’nde tedavi altında olduğunu aktardı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.