ABD’de 2020 Yılı Çok Karışık Olacak

ABD’de 2020 yılında düzenlenecek olan seçimlere az bir süre kala, azil süreci başlatılan Trump’ı çok daha zor günler bekliyor.

ABD Temsilciler Meclisi Demokrat Parti Başkanı Nancy Pelosi, ABD Başkanı Donald Trump hakkında azil süreci için resmi adımları attı. Özünde, 3 yıldır Demokrat milletvekilleri bu sürecin başlatılmasını istiyordu fakat, Trump’ın 2020 yılındaki Demokrat rakibi Joe Biden’ın oğlu Hunter Biden hakkında Ukrayna’da yolsuzluk soruşturması açılması için adımlar atması, bardağı taşıran son damla oldu.

ABD Anayasasına göre, ABD başkanlarının azil süreçlerini başlatabilecek tek yetkili kurum, halihazırda Demokratların çoğunluğunu ellerinde bulundurdukları Temsilciler Meclisi…

TRUMP’I ZOR GÜNLER BEKLİYOR

Önce ABD seçimlerine Rusya’nın müdahale ettiği yönündeki iddialarla FBI ve CIA tarafından yürütülen soruşturmalara konu olan Trump, şimdi de en güçlü rakibi Joe Biden’a yönelik belden aşağı hamlesiyle gündeme geldi. Azledilme süreci de başlatılan Trump, tüm bu koşullar altında 2020 seçimlerine hazırlanıyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı