adplus-dvertising

ABD’de 186 günde 317 silahlı saldırı düzenlendi

ABD’deki silahlı şiddet olaylarını kataloglayan Gun Violence Archive, ABD’de bu sene 186 günde saldırgan dışında 4 yahut daha çok kişinin vurulması yahut öldürülmesini içeren 317 silahlı saldırı düzenlendiğini açıkladı.
Takip et
ABD’de 186 günde 317 silahlı saldırı düzenlendi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

ABD’de silahlı saldırılara her gün bir yenisi daha ekleniyor. ABD’deki silahlı şiddet olaylarını kataloglayan kar maksadı gütmeyen Gun Violence Archive, ABD’de bu sene 186 günde saldırgan dışında 4 yahut daha çok kişinin vurulması yahut öldürülmesini içeren 317 silahlı saldırı düzenlendiğini açıklarken, bunun haftada yaklaşık 11’den fazla silahlı saldırı manasına geldiği ifade edildi.

ABD’de Bağımsızlık Günü kana bulandı

Dün Bağımsızlık günü kutlamalarında, Illinois eyaletinde yer verilen Highland Park’ta 22 yaşındaki Robert E. Crimo isimli saldırgan kalabalığa ateş açmış, 7 kişi yaşamını yitirmiş, 39 kişi de yaralanmıştı.

Pensilvanya eyaletinde yer verilen Philadelphia’da 2 polis memuru, Minnesota eyaletinde yer verilen Minneapolis’te resmi olmayan bir havai fişek kutlaması sırasında 8 kişi yaralandı.

Indiana eyaletinde yer verilen Gary şehrinde ise partiye gerçekleştirilen silahlı saldırıda 3 kişi öldü, 7 kişi yaralandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.