ABD, Yunanistan sınırı Dedeağaç’a askeri araç yığıyor!

ABD, LIBERTY PROMISE isimli kargo gemisi ile Yunanistan sınırı olan Dedeağaç’a yığınak yapmaya devam ediyor. Kargo gemisi ile çok sayıda askeri helikopter getirildiği öğrenildi.
Takip et
ABD, Yunanistan sınırı Dedeağaç’a askeri araç yığıyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

NATO’nun “DEFENDER Europe 21” tatbikatında yer alacak olan silahlar ABD’ye ait “LIBERTY PROMISE” kargo gemisi ile Dedeağaç’a indirilmeye başlandı.

DEDEAĞAÇ’A YENİ İNDİRME

Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü, (NATO) son 25 senenin en büyük tatbikatlarından biri olan “Defender Europe-21” için hazırlıkları tamamlıyor. ABD’ye ait “LIBERTY PROMISE” kargo gemisi tatbikatta kullanılacak askeri teçhizatlar Dedeağaç Limanı’ndan indirilmeye başlandı. İndirme çalışmalarının iki gün boyunca devam edeceği ifade edildi.

ABD, Yunanistan sınırı Dedeağaç’a askeri araç yığıyor!

800 PARÇA ASKERİ ARAÇ

Yunan medyasından ekinos haberinde, ortalama 800 parça askeri araç ve teçhizatın yük gemisinden indirilmesi için çalışmaların dün itibari ile başlandığını aktardı. Kargo gemisinden indirilmeye başlanan askeri araçlar arasında,110 “Black Hawk”, 10 “Chinook” tipi askeri nakliye, 25 tane de “Apache” tipi saldırı helikopteri yer alıyor.

ASKERİ HAREKETLİLİK

Amerika’nın Atina Büyükelçisi Geoffrey Pyatt, Milli Savunma Bakanı Nikos Panagiotopulos, Genelkurmay Başkanı Korgeneral Konstantinos Floros ve Kara Kuvvetleri komutanı Korgeneral Haralambos Lalusis Dedeağaç’ta 7 Mayıs tarihinde Dedeağaç’a çıkarma gerçekleştirecek.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.