adplus-dvertising

ABD, Ukrayna’ya üst düzey heyet göndermeyi değerlendiriyor

ABD, aralarında Savunma Bakanı Lloyd Austin yahut Dışişleri Bakanı Antony Blinken’ın bulunması beklenen üst düzey bir heyeti Ukrayna’ya göndermeyi değerlendiriyor.
Takip et
ABD, Ukrayna’ya üst düzey heyet göndermeyi değerlendiriyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

ABD Başkanı Joe Biden, Kuzey Carolina yolculuğu öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Biden, Ukrayna’ya üst düzey bir heyet gönderip göndermeyeceği sorusu üstüne, yönetiminin üst düzey bir heyeti Ukrayna’ya göndermesi gerekip gerekmediğine karar vermek için hala ekibiyle çalıştığını ifade etti. Söz konusu heyette kimi göndereceği sorulan Biden, muhabire dönüp “Gitmeye hazır mısın?” şeklinde konuştu.

Başkanlık uçağı Air Force One’da basın mensuplarına konuşan Beyaz Saray Sözcüsü Yardımcısı Karine Jean-Pierre, Ukrayna’ya gönderilecek heyet konusu hakkında Biden’ın ifadelerini tekrarlayarak, “Bildiğiniz gibi, Ukrayna hükümetiyle her gün oldukça düzenli bir biçimde temas halindeyiz” şeklinde konuştu.

Biden ve Başkan Yardımcısı Kamala Harris’in yakın zamanda Kiev’i ziyaret etmeleri pek muhtemel olmasa da yetkililer, Savunma Bakanı Lloyd Austin yahut Dışişleri Bakanı Antony Blinken’ın söz konusu heyette yer almasını bekliyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.