ABD: Tek çözüm S-400 füzelerinden vazgeçmek!

ABD Büyükelçisi David Satterfield, S-400 krizine ilişkin Türk basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Satterfield, “Görüş birliği olduğumuz konular ayrılıklardan fazla. Çözüm için Türkiye’nin S-400’lere sahip olmaması lazım” ifadelerini kullandı.
Takip et
ABD: Tek çözüm S-400 füzelerinden vazgeçmek!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

ABD Büyükelçisi Satterfield’dan Türkiye’nin Rusya‘dan satın aldığı S-400’ler ile ilgili yeni bir açıklama geldi. Satterfield, Türkiye ile ilişkiler ile ilgili “Görüş birliği olduğumuz konular ayrılıklardan fazla” açıklamasında bulundu.

“KRİZİN ÇÖZÜM YOLU BELLİ”

Basın Mensuplarına açıklamalarda bulunan Satterfield, “Türkiye S-400’lerden vazgeçmeli. Amerikan Kongresi’nde savunabileceğimiz tek çözüm bu. Bu bir Türk-ABD meselesi değil, Rusya-ABD meselesidir. Rusya ile askeri alışveriş devam ederse daha ciddi yaptırımlar gelir. S-400 krizinin çözümünün yolu, Türkiye’nin S-400’ler sahip olmamasından geçiyor. Bu yaklaşım kişisel değil, tamamen yasal gereklilik. Görüş birliği içinde olduğumuz konular ayrılıklardan fazla. Türkiye’nin kritik NATO görevinin de farkındayız” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.