ABD, tedarik krizi sebebiyle ulusal muhafızları göreve çağırmaya hazırlanıyor!

ABD Başkanı Joe Biden, tedarik zincirinde son zamanda meydana gelen sıkıntıları gidermek için gerekirse Ulusal Muhafız kuvvetlerini göreve çağırabileceğini açıkladı.
Takip et
ABD, tedarik krizi sebebiyle ulusal muhafızları göreve çağırmaya hazırlanıyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

ABD Başkanı Joe Biden, CNN’in düzenlediği forumda halkın ve sunucu Anderson Cooper’ın sorularını cevapladı. Ağırlıklı olarak iç politika ve ekonomi başlıklarının konuşulduğu forumda Biden, altyapı paketi konusunda kısa zamanda Kongrenin anlaşmaya varmasını beklediğini kaydetti.

2022’Yİ İŞARET ETTİ

Kendisi için bugüne kadar en zor kanun tasarısının silah düzenlemesi olduğunu anlatan Biden, sunucu Cooper’a dönerek, “Biliyorsun, 370 senedir Senatodayım.” ifadesini kullandı.

“KESİNLİKLE BUNU YAPARIM”

Cooper’ın “Tedarik zincirindeki sıkıntıları gidermek için Ulusal Muhafızları göreve çağırmayı düşünüyor musunuz?” sorusuna ise Biden, “Evet asla, asla bunu yaparım. TIR sürücülerinin sayısını artıramazsak, bunu yapacağım.” cevabını verdi.

Biden, birçok ekonomi uzmanının aksine enflasyonun uzun süre artmaya devam edeceğini düşünmediğini söyleyerek, “Benzin fiyatlarında bu sene düşüş beklenmiyor. 2022’de bunu bekleyebiliriz.” şeklinde konuştu.

ÇİN’E TAYVAN MESAJI

Biden, Çin’in Tayvan’a girmesi vaziyetinde ABD’nin Tayvan’ı savunup savunmayacağının sorulması üstüne ise “Tabii ki de savunacağız, bu konuda verilmiş sözümüz var.” yanıtını verdi.

Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ile sıklıkla görüştüğünü vurgulayan Biden, “Çin ile soğuk savaş peşinde değiliz.” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.