ABD, takip edilemez denen Bitcoin için özel tim kurdu!

ABD kripto paraların suç maksatlı kullanılmasının önüne geçmek için yeni bir adım attı ve Ulusal Kriptopara Uygulama Timi’ni kurdu. Tim, sanal para borsaları ve kara para aklayıcılar tarafından işlenen suçları soruşturacak.
Takip et
ABD, takip edilemez denen Bitcoin için özel tim kurdu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

ABD Adalet Bakanlığı, kripto paraların suç maksatlı kulllanımlarını soruşturmak ve kovuşturmak maksadıyla Ulusal Kriptopara Uygulama Timi kurdu.

Kurulan bu yeni timin görevleri arasında, sanal para borsaları ve kara para aklayıcılar tarafından işlenen suçları soruşturmak olacak. Tim öte yandan, dolandırıcılık yahut gasp yolu ile kaybedilen sanal paraların takibi ve geri alınması üstünde de çalışmalarda bulunacak. Bilgisayar korsanlarına kripto para ile yapılan fidye ödemeleri de gene timin görevleri arasında olacak.

“KULLANICILARIN GÜVENİNİ SAĞLAYACAĞIZ”

ABD Adalet Bakan Yardımcısı Lisa O. Monaco yaptığı açıklamada, “Teknoloji geliştikçe Adalet Bakanlığı’da gelişmeli. Bu dijital para platformlarında kötüye kullanımları, suistimalleri kökünden kazıyacağız ve bu sistemlere kullanıcıların güvenini sağlayacağız” diyerek konuştu.

BITCOIN 55 BİN DOLAR SINIRINDA

Genel olarak ekim aylarını yükseliş ile kapatan kripto para piyasalarında bu ekim ayında da benzer bir seyir hakim.

Kripto paraların en yüksek hacimlisi Bitcoin, son 24 saatte yüzde 6’nın ğzerinde değer kazanarak 55 bin dolar sınırına dayandı. Kripto parada son 7 günlük yükseliş ise yüzde 25 oldu.

İkinci esnada bulunan Ethereum’da da değer artışı devam ediyor. Ethereum son 24 saatte 1.40 değer kazanarak 3 bin 500 doların üstüne çıktı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.