ABD, Suriye’de silah yardımı yaptığı teröristleri eğitim veriyor!

Her fırsatta Suriye'de bulunan YPG/PKK'lı teröristlere silah yardımında bulunan ABD şimdide bölgede bulunan teröristlere bu silahları nasıl kullanacağı yönünde eğitim vermeye başladı.
Takip et
ABD, Suriye’de silah yardımı yaptığı teröristleri eğitim veriyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Suriye’de terör örgütü YPG/PKK işgalindeki bölgelerde kirli faaliyetlerini sürdüren ABD kuvvetleri, daha önce TIR’lar dolusu silah verdiği terör örgütüne bu defa de Amerikan silahlarını kullanma eğitimi vermeye başladı.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, ABD Özel Güçleri, Fırat’ın doğusunda YPG/PKK mensuplarına silahlı eğitim vermek maksadıyla Irak üstünden 70 askerini 28 Kasım’da Haseke’ye sevk etti. Örgüt işgalindeki Haseke’nin kuzeydoğusunda ABD’nin hava üssünün yer aldığı Rümeylan beldesine gelen ABD askerleri, burada 1 Aralık’ta yüzlerce YPG/ PKK’lı teröriste silahlı eğitim başlattı.

ABD, Suriye’de silah yardımı yaptığı teröristleri eğitim veriyor!

Ortalama bir ay sürecek eğitimde teröristlere, hafif, orta ve ağır silahların kullanımı, köylere baskın ve sızma taktikleri uygulamalı olarak anlatılacak. Eğitimin sonrasında teröristlerin bir kısmının Haseke’deki Şeddadi ilçesi ile Deyrizor’daki Ömer Petrol Sahası’na gönderileceği, geri kalan teröristlerin ise Rümeylan’da kalacağı öğrenildi.

ABD ve Fransa, Fırat’ın doğusundaki Haseke ve Deyrizor topraklarında YPG/PKK’lı teröristlere daha önce de çeşitli askeri eğitimlerle destek olmuştu. Haseke’deki bazı ABD üslerinin yanı sıra Abdülaziz Dağı ve Spor Kompleksi bölgesi ile Deyrizor’daki Ömer Petrol Sahası bölgesi eğitim alanına dönüştü. Haseke’de ABD helikopterleri için pist görevi gören Spor Kompleksi’nde de YPG/PKK’lı teröristlere uygulamalı havadan indirme eğitimleri veriliyor.

Fransız askerleri ise YPG/PKK’lı teröristlere topçu atışı eğitimleri vermişti. Böylelikle ABD ve öncülük ettiği koalisyon kuvvetleri, 2015’ten bu yana binlerce YPG/PKK’lı teröriste silahlı eğitim verdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.