ABD, PKK/YPG terör örgütüne binlerce TIR yardım gönderdi!

ABD, Türkiye’nin bütün uyarılarına karşın Suriye’de terör örgütü PKK/YPG’ye desteğini sürdürüyor. Teröristlere havan topu ve zırhlı araç kullanma eğitimi veren ABD ordusu, örgüte silah ve lojistik malzeme yüklü binden fazla TIR gönderdi.
Takip et
ABD, PKK/YPG terör örgütüne binlerce TIR yardım gönderdi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Teröristler, DEAŞ’la mücadele bahanesiyle eğitilip, silahlandırılıyorlar. Bu eğitimlerle terör faaliyetlerine katılıyorlar. Eğitimler Haseke, Deyrizor ve Kamışlı’daki kamplarda veriliyor. Teröristlere havadan indirme, sızma, ağır silah kullanımı gibi savaş teknikleri öğretiliyor.

ABD ordusu 2021 başından bu yana 880 PKK/YPG’li teröriste eğitim verdi. Aynı dönemde silah ve lojistik malzeme yüklü 1020 TIR da Amerikalılar tarafından terör örgütüne teslim edildi.

Bu sene ki eğitimlerle beraber ABD ordusunun savaş eğitimi verdiği PKK/YPG’li terörist sayısı 26 bine ulaştı.

Eğitimlerde teröristlere ağır silahlı piyade aracı ve havan topu kullanımı da öğretiliyor. Teröristlerin eğitim ardından en mühim hedef sahaları ise Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı bölgeleri oluyor.

ABD, PKK/YPG terör örgütüne binlerce TIR yardım gönderdi!

Son olarak ABD askerlerinin, Suriye’nin Haseke bölgesinde terör örgütü mensuplarına eğitim verirken çekilmiş fotoğrafları yayınlandı. Fotoğraflarda, PKK/YPG’lilere özel bir üniforma giydirilmiş olması ve gelişmiş silahlarla donatılmış olması dikkat çekti. Üstelik fotoğraflarla beraber yayınlanan bilgi notunda bu teröristler “DEAŞ’a karşı savaşan anti-terör kuvvetleri” diyerek nitelendi.

ABD, PKK/YPG terör örgütüne binlerce TIR yardım gönderdi!

Fotoğraflarda Amerikan askerlerinin teröristlere havan topu eğitimi verdiği ve Bradley tipi zırhlı personel taşıyıcıları (ZPT) kullanmayı gösterdiği göze çarptı. ABD’nin terör örgütüne 25 Eylül’de 5 tane Bradley tipi ZPT teslim ettiği söylenmişti.

Eğitim fotoğrafları geçen hafta çarşamba günü çekildi. PKK/YPG’liler ise pazar günü zırhlı araçlarla Haseke’de görüntülendi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.