ABD olayları Yunanistan’a sıçradı! Polis ve protestocular çatışıyor

ABD'de George Floyd'un polis tarafından nefessiz bırakılarak öldürülmesinin ardından başlayan protestolar birçok ülkeye sıçradı. Irkçılık karşıtı gruplar İngiltere ve Fransa'da sokağa dökülürken, son olarak Yunanistan'da büyük bir kalabalık da sokağa çıktı. ABD Büyükelçiliği'ne yürüyen grup ile polis arasında çatışma yaşandı.

Yunanistan’ın başkenti Atina’da binlerce kişi, “Nefes alamıyoruz” sloganlarıyla ABD Büyükelçiliği’ne yürüdü. Eylemciler ile polis arasında arbede meydana gelirken; eylemcilerin polise molotofkokteyli attıkları görüldü.


ABD’nin Minnesota eyaletindeki Minneapolis şehrinde polis memuru Derek Chauvin tarafından gözaltına alındığı esnada öldürülen siyahi George Floyd için gerçekleştirilen protestolar dünyaya yayılıyor.

Yunanistan’ın başkenti Atina’da binlerce kişi, ırkçılığa karşı ABD Büyükelçiliği’ne yürüdü. Eylemciler, George Floyd’un ölümünden önceki son sözleri olan “Nefes alamıyorum” sözlerini bağırarak slogan attı.

‘POLİS VE EYLEMCİLER ARASINDA ARBEDE’

Polisin biber gazıyla eylemcilere müdahalesinin sonrasında eylemciler ile polis arasında arbedelerin meydana geldiği aktarıldı.

Eylemcilerin polise ses bombası ve taş attığı söylenirken; sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, eylemcilerin molotofkokteyli attıkları da görüldü.


Haber Etiketleri

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı