ABD – Meksika Sınırına Tahterevalli Kurdular

ABD’li profesörler, ABD – Meksika sınırına tahterevalli kurarak iki ülkenin çocuklarını bir araya getirdiler.

ABD’deki California Üniversitesi’nde Mimarlık bölümü profesörleri Ronald Rael ve Virginia San Fratello, 2009 yılından bu yana hayal ettikleri şeyi yaparak, sınıra tahterevalli inşa ettiler. Yerleştirilen tahterevalliler ile birlikte, iki ülkenin çocukları aralarındaki sınıra rağmen birlikte oyun oynayabilerek tüm dünyaya çok güzel bir mesaj verdiler.

Yapılan tahterevallilerin mimarı Ronald Rael kişisel Instagram hesabından projenin gerçekleştirilmesinde emeği geçenlere teşekkür etti ve şunları söyledi: “Virginia San Fratello ile yaşadığımız en inanılmaz deneyimlerden biri 2009’da yaptığımız konsept çizimlerin hayata geçmesi. Duvar, ABD – Meksika ilişkilerinde adeta bir dayanak noktası haline geldi ve çocuklar ile yetişkinlerle birlikte her iki taraf anlamlı bir şekilde birbirine bağlandı.”

ÇOCUKLAR BÜYÜK İLGİ GÖSTERDİ

Tahterevalli açıldıktan sonra sınırın iki yanında bulunan çocuklar tarafından büyük ilgiyle karşılandığı görüldü. Tahterevallinin, göçmenlik konusunda yapılan tartışmalarda büyük bir yer kaplaması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı