adplus-dvertising

ABD, G7 altyapı ortaklığına 200 milyar dolar katkıda bulunacak

ABD Başkanı Joe Biden, ABD’nin G7 altyapı ortaklığına beş sene içinde 200 milyar dolar katkıda bulunacaklarını açıkladı.
Takip et
ABD, G7 altyapı ortaklığına 200 milyar dolar katkıda bulunacak
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

ABD Başkanı Joe Biden, Almanya’nın Bavyera eyaletindeki Elmau Sarayı’ndaki G7 Liderler Zirvesi’nde gerçekleştirilen ortak basın toplantısında “Küresel Altyapı ve Yatırım Ortaklığı” planını açıkladı. Biden, G7 ülkelerinin gelişmekte olan ülkelerde sürdürülebilir altyapının sağlanabilmesi için finansal yardımlarını artıracağını söyleyerek, ABD’nin beş sene içinde “Küresel Altyapı ve Yatırım Ortaklığı” programına 200 milyar dolar katkıda bulunacaklarını açıkladı.

ABD, G7 altyapı ortaklığına 200 milyar dolar katkıda bulunacak

Biden, ortaklık kapsamında ABD ve G7 ortaklarının, bölge için COVID-19 ve öbür aşıları üretmek için Senegal’de endüstriyel ölçekli yeni bir aşı imalat tesisine yatırım yaptıklarını belirterek, “Açık olmak istiyorum. Bu yardım ya da hayır işi değil. ABD halkı ve bütün uluslarımızın insanları da dahil olmak üzere herkes için getiri sağlayacak bir yatırım. G7 ülkeleri, düşük ve orta gelirli ülkelerin altyapı ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlayan Küresel Altyapı ve Yatırım Ortaklığı’na 2027 senesine kadar 600 milyar dolar temin etmeyi hedefliyor” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.