adplus-dvertising

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov ile görüştü

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile yaptığı telefon görüşmesinde, Rusya tarafından gözaltına alınan ABD’li kadın basketbolcu Brittney Griner ve ABD’li eski asker Paul Whelan’ın serbest bırakılması için ısrar ettiğini açıkladı.
Takip et
ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov ile görüştü
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırılarının başlamasından bu yana ilk kez bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Bakan Blinken görüşme sonrası ABD’li kadın basketbolcu Brittney Griner ve ABD’li eski asker Paul Whelan’ın serbest bırakılması hakkında yaptığı açıklamada, “Kremlin’in, Paul Whelan ve Brittney Griner’ın serbest bırakılması konusunda sunduğumuz öneriyi kabul etmesi için ısrar ettim” şeklinde konuştu. Blinken, Lavrov’un yanıtı hakkında açıklamada bulunmazken, “Bu teklifin Rusya tarafından kabul edilmesine yönelik bir değerlendirme bulunamam” ifadelerini kullandı.

Blinken öte yandan, Lavrov ile Ukrayna ile imzalanan tahıl sevkiyatı anlaşmasının da konuşulduğunu söyledi. Bakan Blinken açıklamasında, “Dünya, hiçbir zaman ilhakı kabul etmeyecek. Rusya, bu planlarına devam ederse ek yaptırımlar uygulayabiliriz” şeklinde konuştu. Görüşmenin ortalama 25 dakika sürdüğü öğrenildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.