ABD Başkanı Trump, Tüyler Ürperten Paylaşımı Beğendi

ABD Başkanı Trump, sık kullandığı Twitter’da, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyine yapacağı operasyon ve PKK ile gireceği savaş hakkında korkunç bir tweeti beğendi.

ABD Başkanı Donald Trump Twitter’da, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyine düzenleyeceği operasyon ve PKK ile karşı karşıya gelmesi hakkında oldukça sert ve tehlikeli sözler içeren bir tweeti beğendi. Gazeteci İsmail Saymaz’ın ortaya çıkardığı gerçek, sosyal medyanın gündemine oturdu.

Bir düşünce kuruluşu olan Hudson Enstitisü’nden Michael Doran’a ait olan tweette, “Bizim müttefikimiz Türkler değil, Türklerin düşmanı olan PKK’ydı. Türkiye-PKK savaşının tohumlarını ektik. Türkiye’yi Rusya’ya ittik” ifadelerine yer verildi.

“İNSAN OKURKEN ÜRPERİYOR”

ABD Başkanı Donald Trump’ın bu tweeti beğenmesini değerlendiren gazeteci İsmail Saymaz, “Trump’ın beğendiği bu paylaşım, düşünce kuruluşu Hudson Enstitisü’nden Michael Doran’a ait. Doran, şunu yazıyor: “Bizim müttefikimiz Kürtler değil, Türkiye’nin düşmanı olan PKK’ydı. Türkiye-PKK savaşının tohumlarını ektik. Türkiye’yi Rusya’ya ittik.”İnsan, okurken ürperiyor.” değerlendirmesinde bulundu.

ABD Başkanı Trump, Tüyler Ürperten Paylaşımı Beğendi ABD Başkanı Trump, Tüyler Ürperten Paylaşımı Beğendi

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı