ABD Başkanı Trump: İran’a Girmek Dünyadaki En Kolay İş

ABD Başkanı Donald Trump İran’la yaşadıkları gerginlik ile alakalı, “İran’a girmek dünyadaki en kolay iş” dedi.

ABD Başkanı Donald Trump, “İran’a girmek dünyadaki en basit iş. Hemen şimdi İran’a girmeyerek, büyük bir itidal gösterdiğimi düşünüyorum” dedi. Trump, Avustralya Başbakanı Scott Morrison ile gerçekleştirdiği görüşmenin ardından Beyaz Saray’da yapılan ortak basın toplantısında açıklamalar yaptı. İran’a dönük olarak konulan yaptırımlar ile alakalı açıklamalar yapan Trump, “Getirilen yaptırımlar, daha öncekilerin çok daha ötesinde” dedi.

“İRAN’A GİRMEK DÜNYADAKİ EN KOLAY İŞ”

Trump, İran’a dönük olarak yaptırımların işe yarayacağına inandığını söyleyerek, “İran’a girmek dünyadaki en basit iş. Hemen şimdi İran’a girmeyerek büyük bir itidal gösterdiğimi düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

ARAMCO SALDIRISINDAN SONRA TANSİYON ARTTI

ABD ile İran arasında uzun zamandır süren gerginlik, ABD’nin Suudi Arabistan’ın Aramco petrol tesisine gerçekleştirilen saldırılardan İran’ı sorumlu tutmasıyla yeniden tavan yapmıştı.

İran’a dönük olarak sık sık askeri operasyon mesajları gönderen Trump, bugün Oval Ofis’te gerçekleştiriği açıklamada İran Merkez Bankası’na yaptırım kararı verdiklerini açıklamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı