ABD Başkanı Trump, Gizli Görüntüleri Paylaşınca Olay Oldu

ABD Başkanı Donald Trump, İran’ın uzaya fırlatmak isterken başarısız olduğu anların görüntüsünü Twitter’dan paylaştı. Gizli istihbarat servisinden aldığı bu görüntüyü paylaşması, yoğun eleştirilere sebep oldu.

ABD Başkanı Donald Trump, yine eleştiri oklarını kendisine yöneltti. Trump, İran’ın uzaya fırlatmak istediği roketin yanma anlarının görüntüsünü Twitter hesabından paylaştı. Gizli istihbarat servisinden aldığı belirtilen görüntüleri sosyal medyada paylaşması dünya gündemine oturdu.

ABD Başkanı Trump, Gizli Görüntüleri Paylaşınca Olay Oldu

Trump, İran’ın İmam Humeyni Uzay Merkezi’nde gerçekleştirdiği ve başarılı olamadığı füze denemesinin ardından çıkan yangını gösteren gizli uydu fotoğrafını Twitter’da paylaştı. Trump fotoğrafla beraber paylaştığı mesajda, “İran’a uzay merkezinde yaşananları belirlemede en iyi dileklerimi sunuyorum ve boş şans diliyorum” ifadelerini kullandı. Uzmanlar ise böyle bir görüntünün kamuoyuna sunulmasının doğru olmadığını savundu.

SERT ELEŞTİRİLER ALDI

ABD Savunma Bakanlığından bir yetkili CNBC’ye konuştu ve, “Tweet, Başkan Trump’a istihbarat bilgilendirme toplantısı esnasında verilen bir uydu görüntüsünün kopyasından oluşuyor” dedi. Öte yandan Nükleer silah uzmanı Jeffrey Lewis ise yapılan paylaşımın çok kötü bir fikir olduğunu söyledi. Lewis, “ABD’nin patlamayla ilgisinin olması hiç muhtemel değil. Fakat sanki bir ilgimiz varmış imasında bulunmak çok kötü bir fikir” ifadelerini kullandı. Open Nuclear Network Direktör Yardımcısı Melissa Hanham ise, “Bu görüntüleri benim görmemiş olmam gerekiyordu. Toplum böyle şeyleri görmemeli. Trump bu görüntüyü paylaşmamalıydı” diye konuştu.

ABD Başkanı Donald Trump ise yaptığının doğru olduğunu savundu. Beyaz Saray’daki ofisinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Trump, “Elime gelen fotoğrafı yayınlamaya mutlak hakkım var” dedi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı