ABD Başkanı Trump, Biden’ın ekibinin istihbarat brifingi almasını onayladı

ABD Başkanı Donald Trump’ın, ABD başkanlığına seçilen Joe Biden’ın ekibinin günlük istihbarat brifingi alması için onay verdiği bildirildi.
Takip et
ABD Başkanı Trump, Biden’ın ekibinin istihbarat brifingi almasını onayladı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Amerikan basınına konuşan bir Beyaz Saray yetkilisi, Trump'ın ülkenin yeni başkanı seçilen Biden'ın ekibinin günlük istihbarat brifingleri alması için gerekli onayı verdiğini ve ilk brifingin bugün verildiğini aktardı.

Ülke kamuoyundaDonald Trump'ın bu adımı, "Trump seçim sonuçlarını kabullenmeye bir adım daha yaklaştı" şeklinde yorumlandı.

Trump yönetimi, 3 Kasım'dayapılan ABD Başkanlık seçimlerinden galip çıkanJoe Biden ve ekibinin geçiş sürecini geciktirmekle suçlanıyordu.

Trump, dün, ülkenin 46'ncıBaşkanı seçilen Biden yönetimine geçiş için gerekli prosedürlerin başlatılması amacıyla ilgili kuruma tavsiyede bulunduğunu bildirmişti.

Genel Hizmetler İdaresi (GSA) Başkanı EmilyMurphy de Joe Biden'ageçiş sürecine başlayabileceklerine ilişkin mektup göndermişti.

ABD'de59'uncuBaşkanlık seçimlerini resmi olmayan sonuçlara göre 306 delegeelde eden Biden kazanmış, Trumpise 232 delegede kalmıştı.

Seçimlerde hile olduğunu iddia eden Donald Trump,seçim sonuçlarını kabul etmediğini açıklamış ve hukuki yollara başvuracağınıbelirtmişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.