ABD Başkanı Donald Trump'tan Kürtlere Silah Yardımı İtirafı

ABD Başkanı Donald Trump, Suriye'de Kürtlere savaşmaları için çok para ve donanım verdiklerini itiraf etti.
Takip et
ABD Başkanı Donald Trump'tan Kürtlere Silah Yardımı İtirafı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye'nin Fırat'ın doğusuna yapmayı düşündüğü harekata onay verip askerleri çekme kararı ile alakalı Twitter'dan paylaşım yaptı.

Trump, "Kürtler bizimle beraber savaştı, fakat bunu yapmaları için onlara muazzam para verildi, donanım verildi." dedi.

"IŞID'İ ÇARÇABUK MAĞLUP ETTİK"

Trump'ın açıklamaları şöyle: "ABD'nin seneler önce Suriye'de 30 gün kalması lazımdı. Biz kaldık ve görünürde hedefi olamayan bir savaşa git gide daha derinden girdik. Ben Washington'a geldiğim zaman, IŞİD bölgede gemi azıya almıştı. IŞİD halifeliğini çarçabuk yüzde 100 mağlubiyete uğrattık.

Buna çoğu Avrupa'dan gelen binlerce IŞİD militanını yakalamamız dahil. Fakat Avrupa onları geri almadı, 'sen onları elinde tut ABD' dediler. Ben de dedim ki "HAYIR, size büyük iltimas geçtik ve şimdi bizden onları devasa maliyetle ABD hapishanelerinde tutmamızı talep ediyorsunuz. Onlar yargılamanız için sizindir.

"KÜRTLERE ÇOK PARA VERDİK"

Yine dediler ki "HAYIR", her zamanki gibi ABD'nin NATO'nun, ticaretin, her şeyin 'kerizi' olduğunu zannettiler. Kürtler bizimle beraber savaştı, fakat bunu yapmaları için onlara muazzam para verildi, donanım verildi. Onlar on senelerdir Türkiye ile savaşıyorlar.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.