ABD Başkanı Donald Trump’tan Çekilme Kararı Açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump'tan Türkiye'nin operasyon kararı sonrası bir açıklama daha geldi. Trump, "Bu savaşlardan çekilmenin zamanı geldi" dedi.
ABD Başkanı Donald Trump’tan Çekilme Kararı Açıklaması
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye’nin doğusuna büyük bir operasyon için son hazırlıklarını gerçekleştirirken, ABD Başkanı Donald Trump açıklama yaptı. Sosyal medya sayfasından açıklama paylaşan Trump, “Seneler önce ABD sadece 30 gün süre ile Suriye’ye gitti. Orada kaldık ve hiçbir hedefi olmayan bir savaşın daha da derine çekildik. Sonu olmayan bu saçma savaşlardan çekilmenin zamanı geldi.” dedi.

“AMACI OLMAYAN BİR SAVAŞA GİRDİK”

Seneler önce ABD sadece 30 gün süre ile Suriye’ye girdi. Orada kaldık ve hiçbir hedefi olmayan bir savaşın daha da derine çekildik. Washington’daki vazifeme başladığımı zaman DEAŞ bölgenin her yanına yayılmıştı. DEAŞ’ı bütünüyle bozguna uğrattık, birçoğu Avrupa’dan gelen DEAŞ’lılar esir ettik. Ancak Avrupa onları geri istemedi ve ABD’ye onları tutmasını ifade etti.

Hayır dedim size harika bir iyilik yaptık ve şimdi bizden DEAŞ’lıları yüklü maliyetle ABD hapishanelerinde tutmamızı talep ediyorsunuz. Onlar yargılamanız için orada. Gene hayır dediler.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.