ABD Başkanı Donald Trump Yine Olay Tweetler Attı!

Donald Trump'ın azil süreci işlerken, son olarak ABD Kiev Büyükelçisi ifade verdi. Kiev Büyükelçisi ifade verirken Trump ise yine Twitter'ın başına geçti.

ABD Başkanı Donald Trump, kişisel sosyal medya hesabından iç ve dış politikada gündem yaratmaya devam ediyor. Yaptırım kararlarından, diğer ülkelere tehditlere kadar her hamlesini neredeyse Twitter’dan yapan Trump, bu kez azil süreciyle ilgili attığı mesajlarla ortalığı karıştırdı.


“ÖNCE AMERİKA”

Kongre’deki açık oturumda eski ABD Kiev Büyükelçisi Marie Yovanovitch konuşurken, Trump ise Twitter mesajında, “Marie Yovanovitch’in gittiği her yer kötüye gitti. Somali’de göreve başladı, ülke nasıl oldu? Ukrayna’ya gitti ve Ukrayna Devlet Başkanı benimle yaptığı telefon görüşmesinde onun hakkında olumlu konuşmadı. Büyükelçileri atamak Başkan’ın mutlak görevidir” ifadelerini kullandı.

“TEHDİT EDİYOR”

Yovanovitch’in kendisine hizmet etmediği için görevden alındığı iddialarını da reddeden ABD Başkanı Trump, “ABD’nin dış politikası şimdi, daha önceki yönetimlerden farklı olarak daha güçlü ve kuvvetli. Bu durumun açıklaması basit. Önce Amerika” dedi. Trump’ın bu ifadeleri ise ABD basını ve Demokratlar tarafından “Trump bir tanığı tehdit ediyor” iddialarını beraberinde getirdi.

“KARALAMA KAMPANYASI”

İfadesi sırasında Trump’ın eş zamanlı mesajları sorulan Yovanovitch, “Başkan’ın ne yapmaya çalıştığı konusunda yorum yapamam ama korkutucu bir etkisinin olduğunu kesin. Bir büyükelçiyi geri çekme hakkı olduğu da tartışılmaz ama neden hakkımda karalama kampanyasına ihtiyaç duyuyor bilmiyorum” ifadelerini kullandı.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı