ABD, 11 Eylül’ü Anmaya Hazırlanıyor

Amerika Birleşik Devletleri, 11 Eylül 2001 Yılı'nda New York'ta bulunan ''İkiz Kuleler''e düzenlenen terör saldırısında ölen 3 bin kişiyi anmak için anma törenlerine hazırlanıyor.

11 Eylül 2001 Yılı’nda dünya tarihinde daha önce eşi benzeri görülmemiş büyüklükte bir terör saldırısı gerçekleşti. New York’un sembollerinden olan İkiz Kuleler’e düzenlenen uçaklı terör saldırısında 3 bin kişi yaşamını yitirmişti.

San Francisco ve Los Angeles’a giden 4 uçağın kaçırılması ile başlayan ve iki tanesinin İkiz Kuleler’e çarparak terör eylemi gerçekleştirmesiyle yaşanan saldırıda hayatını kaybedenler bu yıl da törenlerle anılacak.

Olayın ardından reaksiyon olarak, Afganistan’a girme kararı alan George Bush, bugün ABD başkanı olan Donald Trum da dahil olmak üzere birçok kişi tarafından bu kararı sebebiyle eleştirilmeye devam ediliyor.

Afganistan’ın ardından demokrasi ve özgürlük götüreceklerini söyledikleri ikinci ülke olan Irak’a da giren Amerika Birleşik Devletleri, bugün bile henüz Irak’ta düzeni tam anlamıyla sağlayabilmiş değil.

3 BİN KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ, BİNLERCE KİŞİ YARALANDI

Her yıl, saldırıda ölen 3 bin kişi için anma töreni düzenleyen ABD, bu yıl da saldırı da hayatını kaybedenler için bütün ülkede anma töreni düzenleyecek. Törenlerde askeri birçok personel görev alacak.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı