adplus-dvertising

ABD 11 Eylül Saldırılarını Andı

12 Eylül 2019, 08:22 tarihinde eklendi
New York’ta yıkılan İkiz Kuleler’in yerine yapılan Ulusal 11 Eylül Anıtı ve Müzesi’nin bulunduğu alanda törenler yapıldı.
Takip et
ABD 11 Eylül Saldırılarını Andı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

11 Eylül saldırılarının 18. Yıl dönümünde, ABD’nin New York kentinde törenler düzenlendi. İkiz Kule’lere yapılan saldırının ardından yapılan Ulusal 11 Eylül Anıtı ve Müzesi’nin bulunduğu alandaki tören, saldırıların yapıldığı saat 08:46’da (TSİ 15.46) saygı duruşuyla başladı.

Saldırıda yaşamını yitirenlerin yakınları, kürsüye çıkarak tek tek saldırıda hayatını kaybedenlerin isimlerini okudu. Sonrasında da saldırıda hayatını kaybedenlerin adlarının yazılı olduğu anıta çiçekler bırakıldı.

YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMİ ALINDI

New York Polis Teşkiladı, New York İtfaiyesi, saldırıda yaşamını yitirenlerin yakınları ve çok sayıda vatandaşın katıldığı törenden dolayı polis, 11 Eylül Anıtı ve Müzesi’nin çevresini trafiğe kapatarak yoğun güvenlik önlemleri aldı.

İkiz Kuleler’e yapılan saldırıda 2 bin 606 kişi, Pentagon’da 125 kişi ve kaçırılan uçaklarda da 246 kişi yaşamını yitirmişti. Saldırılarda, 19’u terörist olmak üzere toplam 2 bin 996 kişi hayatını kaybetmişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.